Şarkıcı Mary Jane kimdir? Mary Jane Begüm kimdir? Kaç yaşında? Doğum tarihi? Begüm Yiğit Mary Jane kimdir?

02.05.2023
A+
A-
Şarkıcı Mary Jane kimdir? Mary Jane Begüm kimdir? Kaç yaşında? Doğum tarihi? Begüm Yiğit Mary Jane kimdir?

Mary Jane kimdir? Mary Jane Begüm kimdir? Kaç yaşında? Doğum tarihi? Begüm Yiğit Mary Jane kimdir?

Mary Jane‘nin adı yabancı bir müzik grubu gibi dursa da aslında bir grup Türk vatandaşından oluşan yerli ve milli bir gruptur. 1990’lı yıllarda Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ortaya çıkan grubun namı dünyaya yayılmış durumda. 1988 Üsküdar doğumluyum. Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümünden mezunum. 14 yaşında davula başladım. 16 yaşından itibaren sahne almaya başladım. Ve çeşitli tarzlarda gruplarla çalıştıktan sonra 10 yıldır Mary Jane ile beraber sahne alıyoruz. Sahne ve beste çalışmalarımıza ara vermeden hızla devam etmekteyiz.

Mary Jane kimdir? Mary Jane Begüm kimdir? Begüm Yiğit Mary Jane kimdir?

Mary Jane’nin adı yabancı bir müzik grubu gibi dursa da aslında bir grup Türk vatandaşından oluşan yerli ve milli bir gruptur.  1990’lı yıllarda Kocaeli’nin İzmit ilçesinde ortaya çıkan grubun namı dünyaya yayılmış durumda. 

Grup üyelerinin isimleri ise şöyle: Arda Atılgan, İlker İnce, Begüm Yiğit ve Ömer Yiğit Ünal

Grup ilk zamanlarda Kocaeli Hayal Kahvesi’nde verdiği konserlerle tanındı. Daha sonra yurt dışı bağlantıları sayesinde Almanya Hamburg’da konserler vermeye başladılar.

Bir tür rock grubu olan Mary Jane, ilk albümü “Serüven”i çıkarmasının ardından turnelere çıkmıştı.

90 yıllarda kurulan ve ilerleyen yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında büyük bir fan kitlesine sahip olan grubun albümüne ilgi büyük oldu.   Mary Jane kimdir? Mary Jane Begüm kimdir? Kaç yaşında? Doğum tarihi? Begüm Yiğit Mary Jane kimdir? Gitarda Arda Atılgan, bas ve vokalde İlker İnce, davulda ise Ömer Yiğit Ünal’dan oluşan grubun 3 yıllık emeğinin ürünü olan “Serüven”in kayıtlarının ilk bölümü UNDO ikinci bölümü ise Hayyam stüdyolarında yapıldı. Daha sonra kadroya Begüm Yiğit de eklendi.

Albümün çıkmasıyla beraber Türkiye’nin birçok yerinde konserler veren Mary Jane’e, başta Almanya olmak üzere yurt dışında da büyük ilgi oldu. Bugüne kadar 5 kez Avrupa Turnesi yapan grup, özellikle Almanya’da yüzlerce kişiye şarkılarını çaldı.

BEGÜMÜN AĞZINDAN BİYOGRAFİSİ

17 Mart 1995’te Sinop’ta doğdum. Babam asker olduğu için sürekli okul değiştirdim. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde ve Kıbrıs’ta ilkokulu geze geze bitirdim. Sakarya Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2013 yılında Kocaeli Üniversitesi İşletme bölümüne başladım.

Öğrenimim halen devam etmekte. Üniversite ile birlikte Kocaeli’nde yerel olarak müzik yapmaya, sahneler almaya aldım. 2016 yılında yollarımız Mary Jane ile kesişti. O yıllardan beri birbirimize her gün yeni şeyler katarak yolculuğumuza devam ediyoruz!

You cannot copy content of this page