Mehmet Altınbaş kimdir, nereli? Vikipedi? Eşi, oğlu? Mehmet Altınbaş torunu kimdir? Altınbaş ailesi alevi mi?

22.04.2023
A+
A-
Mehmet Altınbaş kimdir, nereli? Vikipedi?  Eşi, oğlu? Mehmet Altınbaş torunu kimdir? Altınbaş ailesi alevi mi?

Mehmet Altınbaş kimdir, nereli? Vikipedi? Eşi, oğlu? Mehmet Altınbaş torunu kimdir? Altınbaş ailesi alevi mi?

GFK tarafından gerçekleşen en güncel marka araştırmasında Best Brand olarak lider çıkan Altınbaş, sektöre kazandırdığı ilklerin yanı sıra ürün ve hizmet kalitesiyle tüketicilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor. Mehmet Altınbaş 1923 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi. Ailesi ticaretle uğraşan Mehmet Altınbaş, 1050’li yıllarda Altınbaş Kuyumculuk şirketini kurdu. Şirket 1970’li yıllarda Türkiye genelinde faaliyetler yürütmeye başladı. Mehmet Altınbaş Daha sonra İstanbul’a taşınan şirket burada bir fabrika açarak uluslararası marka haline geldi. Mehmet Altınbaş 1985 yılında İstanbul Çuhacı Han’da, 14 ayar altın üzerine toptan satışa geçilmiştir.

1994 yılında İstanbul Şeref Han’da Türkiye’nin ilk büyük toptan satış merkezi ile faaliyete geçilmiş ve pazarlama ekipleri kurulmuştur. 1996 yılında ulusal medyada yer alan reklamlarıyla, kuyumculuk sektöründe ilk reklam veren firma olmuştur. 1997 yılında Altınbaş, Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma olmuştur. Mehmet Altınbaş 1998 yılında Sultanahmet’te ilk Altınbaş Kuyumculuk perakende mağazası açılmıştır.

2000 yılında Altınbaş Kuyumculuk zengin ürün çeşidine Altınbaş Pırlanta’yı da eklemiştir. 2004 yılında Altınbaş, Beylikdüzü’nde, Türkiye’nin ilk ve aynı zamanda en büyük altın fabrikası kurulmuştur. Mehmet Altınbaş 2008 yılında Turquality marka kapsamına alınmıştır.

2008 yılını ödüller ve birinciliklerle geçiren Altınbaş, Uluslararası araştırma firması GfK’nın Türkiye kanadının, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Best Brands araştırmasının sonuçlarına göre kategori lideri oldu. 2008 yılında Sibermetrik Research şirketinin bağımsız sektör araştırmasında, Altınbaş’ın hem altın hem de pırlantada en çok tanınan 1. marka oldu. Mehmet Altınbaş kimdir, nereli? Vikipedi? Eşi, oğlu? Mehmet Altınbaş torunu kimdir? Altınbaş ailesi alevi mi?Nielsen’in Türkiye markalar ligini ortaya koyan 2007 araştırmasında, Altınbaş sektöründe yine kategori birincisi olarak yerini aldı. Araştırma şirketi Nielsen’in 116 ayrı kategoride markaları sorgulayan kapsamlı Markalar Araştırması’na göre, “altın” kategorisinde en fazla belirtilen marka olan Altınbaş, yüzde 18.2’lik bilinirlik oranıyla rakiplerine fark attı.

Ekovitrin dergisinin düzenlediği anket sonucunda yılın markası seçildi. Türkiye’nin en başarılı 27 süper markasından biri seçilerek uluslararası kuruluş Superbrands tarafından “Superbrands Türkiye” ödülünü aldı. Mehmet Altınbaş kimdir, nereli? Vikipedi? Eşi, oğlu? Mehmet Altınbaş torunu kimdir? Altınbaş ailesi alevi mi? sorularını sizler için yanıtladık.

You cannot copy content of this page