Avukat Mehmet Altun kimdir? Mehmet Altun Avukat nereli?

27.05.2023
A+
A-
Avukat Mehmet Altun kimdir? Mehmet Altun Avukat nereli?

Avukat Mehmet Altun kimdir? Mehmet Altun Avukat nereli? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Avukat Mehmet Altun kimdir? Mehmet Altun Avukat nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

KAYSERİ’de hayırsever iş insanı ve avukat Mehmet Altun’u 200 bin TL değerindeki evin tapusunu vermeyerek dolandırdığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan O.Y., 2 yıl 10 ay hapis ve 60 bin TL para cezasına çarptırıldı. Hayırsever iş insanı ve avukat olan Mehmet Altun 2014 yılında, Kayseri’de bir emlak şirketinden 200 bin TL karşılığında daire almak istedi. İddiaya göre, 29 Eylül 2014 ile 9 Nisan 2015 tarihine kadar toplamda banka havalesi yoluyla 150 bin TL para yatırdı. Kalan 50 bin TL’yi ise elden teslim etti. Ücretini ödediğini ve şüpheli O.Y.’nin kendisini 5 yıldır oyaladığını iddia eden avukat Mehmet Altun, evin tapusunun da kendisine verilmemesi sonrası savcılığa giderek suç duyurusunda bulundu. Şüpheli O.Y. hakkında, ‘tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın karar duruşmasında müşteki avukat Mehmet Altun ile avukatı Emre Can Şeker ve tutuksuz sanık O.Y. ile avukatı hazır bulundu.

Sizler için bizlerde Avukat Mehmet Altun kimdir? Mehmet Altun Avukat nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Şikayetçi olduğunu belirten Mehmet Altun, “Kayseri’ye yaptırmış olduğum okulların eksiklerini temin etmek için Kayseri’ye geldiğimde kalacak yerim olsun diye bir ev almak istedim ve 1 milyon 50 bin lira dolandırıldım. Daha sonra beni dolandıran kişiye hapis cezası aldırdım. Ardından da tekrar ev almak istedim. Yine ev aldım parasını gönderdim. Ama tapuyu vermediler ve sonradan öğrendim ki aynı daireyi 8-9 kişiye daha satmışlar. Bu şekilde mağdur oldum. Sayısız insanı dolandıran bu insanların hala dışarıda olması ve hala insanları dolandırmaya devam etmesi yüzünden içim rahat etmiyor. Cezaların caydırıcılığı ilkesi bu toplumda uygulanmazsa, bu toplum freni patlamış kamyon gibi gidiyor. Sanığın en üst sınırdan cezalandırılmasını istiyorum. Mahkemenizden adaletin tecelli etmesini arz ve talep ederim” ifadelerini kullandı.
‘DOLANDIRMA KASTIM YOKTU’
Suçsuz olduğunu ve dolandırma kastı olmadığını söyleyen sanık O.Y. ise, “Mehmet amca yanlış hatırlıyor. Cayma bedelimiz de sözleşmede açık ve net bir şekilde yazıyor. Ben dolandırma niyeti ile almadım. Asla dolandırma kastım yoktu. Vakıftan tapuyu alamadığım için Mehmet Altun’un tapusunu veremedim. Aynı daireyi başkasına da satmadım. Ben zararını karşılamayı kabul ettim. Dolandırıcılık suçunu işlemedim. Suçsuzum” şeklinde kendisini savundu. Mahkeme heyeti, sanık O.Y.’yi, ‘tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 2 yıl 10 hapis ve 60 bin TL para cezasına çarptırdı. (DHA)

You cannot copy content of this page