Mehmet Çelik kimdir, nerelidir? Kaç Yaşında? Mehmet Çelik eşi kimdir?

12.06.2023
A+
A-
Mehmet Çelik kimdir, nerelidir? Kaç Yaşında? Mehmet Çelik eşi kimdir?

Mehmet Çelik kimdir, nerelidir? Kaç Yaşında? Mehmet Çelik eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mehmet Çelik kimdir, nerelidir? Kaç Yaşında? Mehmet Çelik eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Mehmet Çelik 5 Haziran 1954 tarihinde Elazığ’da dünyaya gelen Türk tarih profesörüdür. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam ve İslâm Felsefesi Bölümü ile Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitirerek tamamladı.1980 yılında akademik hayata intisab eden Prof. Dr. Çelik 1982–1987 yılları arasında Mor Gabriel Manastırı’nda Süryanca ve Hristiyan Teolojisi üzerine eğitim aldı.Fırat Üniversitesi’nde 1990-1995 yılları arasında Yardımcı Doçent, 1995-2001 yılları arasında Doçent, 2001 – 2016 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi’nde Profesör ünvanıyla öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır. 2016 yılında ise ANKA Teknoloji Üniversitesi Rektörü olarak atanmış olup bu görevi halihazırda sürdürmektedir. Ülke Tv’de Turgay Güler’in sunduğu Sıra Dışı Tarih programına da sık sık konuk olmaktadır. Ayrıca Manisa Medya Tv’de Abdullah Polat ile birlikte hazırlayıp sundukları Tozlu Sayfalar isimli program ile her çarşamba ekranlarda yer almaktadır.

Sizler için bizlerde Mehmet Çelik kimdir, nerelidir? Kaç Yaşında? Mehmet Çelik eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page