Mehmet Moğultay Kimdir, Nerelidir? Mehmet Moğultay öldümü?

12.05.2023
A+
A-
Mehmet Moğultay Kimdir, Nerelidir? Mehmet Moğultay öldümü?

Mehmet Moğultay Kimdir? Eski Bakan Mehmet Moğultay Kimdir? Mehmet Moğultay Öldü mü? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mehmet Moğultay Kimdir? Eski Bakan Mehmet Moğultay Kimdir? Mehmet Moğultay Öldü mü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Mehmet Moğultay 1945 tarihinde Tunceli’de dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır. Evli olan Moğultay üç çocuk babasıdır. Amerika’da tedavi gördüğü hastanede 4 Temmuz 2017 tarihinde vefat etti. 1969-1987 tarihleri arasında serbest avukatlık yaptı. 1987-1999 yılları arasında TBMM 18., 19. ve 20. Dönemleri’nde üç dönem İstanbul Milletvekili ve Sosyal Demokrat Halkçı Parti’de ve Cumhuriyet Halk Partisi’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Mehmet Moğultay Kimdir? Eski Bakan Mehmet Moğultay Kimdir? Mehmet Moğultay Öldü mü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page