Mehmet Salim Ensarioğlu kimdir? Nerelidir? Mehmet Salim Ensarioğlu eşi kimdir?

02.06.2023
A+
A-
Mehmet Salim Ensarioğlu kimdir? Nerelidir? Mehmet Salim Ensarioğlu eşi kimdir?

Soruları merak edilmektedir, arama motorlarında, sosyal medya platformlarında, ülkemiz gündeminde ve web sitemizde Mehmet Salim Ensarioğlu kimdir? Nerelidir? Mehmet Salim Ensarioğlu eşi kimdir? sorularına yanıtlar aranmaktadır.

Mehmet Salim Ensarioğlu,1955 yılında Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde doğdu.

Abdurrazzak Bey ile Zekiye Hanımın oğludur.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı. Meclis kayıtlarında Mehmet Selim olarak da geçmektedir. İlk ve orta öğrenimini (lise) bitirdikten sonra, çiftçilik ve serbest ticaretle uğraştı, inşaat müteahhitliği yaptı.

Dicle İI Genel Meclis Üyeliğinde bulundu.

19- 20. ve 21. Dönemlerde Doğru Yol Partisi (DYP) listesinden Diyarbakır Milletvekili; Prof. Tansu Çiller liderliğinde kurulan 51 ve 52. hükümetlerde ve Prof. Necmettin Erbakan liderliğinde kurulan 54. hükümetlerde Devlet Bakanı olarak görev yaptı.

20 Ekim 1991’de başlayan milletvekilliği 3 Kasım 2002’de sona erdi. Evli ve 11 çocuk babasıdır.

2018 Genel Seçimleri, İYİ Parti Diyarbakır Milletvekili Adayı.

Gıda toptancılığı, özel ve resmi benzin istasyonu işletmeciliği, özel hastane işletmeciliği ve inşaat müteahhitliği yaptı. Güneydoğu Sanayici ve İş Adamları Derneği (GÜNSİAD), Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD), Doğu ve Güneydoğu İş Adamları Federasyonu (DOĞUGÜNSİFED), Diyarbakır Kültür ve Sanat Vakfı (DKVS) ile Diyarbakır Sosyal ve Siyasal Araştırma Akademisinin (DİSSA) kuruculuğunu yaptı ve Yönetim Kurulları Üyeliklerinde bulundu. 2 yıl süreyle Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını ve TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanlığını yürüttü.

Çok iyi düzeyde Kürtçe ve Zazaca, az düzeyde İngilizce bilen Ensarioğlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Bizlerde sizin için Mehmet Salim Ensarioğlu kimdir? Nerelidir? Mehmet Salim Ensarioğlu eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırdık. İşte detaylar;

You cannot copy content of this page