Mehmet Uçum kimdir nerelidir? Mehmet Uçum eşi kimdir?

12.05.2023
A+
A-
Mehmet Uçum kimdir nerelidir? Mehmet Uçum eşi kimdir?

Mehmet Uçum kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mehmet Uçum’un hayatı ve biyografisi! Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mehmet Uçum kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mehmet Uçum’un hayatı ve biyografisi! sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Mehmet Uçum 19 Mayıs 1965’te Kars’ta doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü Çalışma Ekonomisi Bölümünde yüksek lisansını ve doktorasını yapmıştır. Serbest avukat olarak çalışmıştır.

Mehmet Uçum İstanbul Barosu bünyesinde, Çalışma Hukuku Komisyonu Kuruculuğu ve Başkanlığı, Adli Yargıda Yolsuzluk Araştırması Proje Koordinatörlüğü, Faili Meçhul Cinayetler ve Kayıpları Araştırma Projesi Koordinatörlüğü, Deprem ve Hukuk Çalışmaları Koordinatörlüğü, İstanbul Barosu Avukat Hakları Merkezi Kurucu Üyeliği ve Sözcülüğü, İstanbul Barosu İnsan Hakları Merkezi Kurucu Üyelik ve Sözcülüğü yapmıştır. Çocuklar İçin Adalet Çağırıcıları faaliyetinde TMK mağduru çocuklara ilişkin sorunun hukuki alanında çalışmalar yürütmüştür. Demokratik Açılıma Yurttaş Katkısı Platformu ile Yeni Anayasa Platformunun kurucusu ve sözcülerindendir. TESEV üyesidir ve TESEV’in Anayasa İzleme Raporlarının yazarları arasında yer almıştır.

Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Grubu Üyesi olarak çalışmıştır. Kamusal Politika ve Demokrasi Çalışmaları Derneğinin (PODEM) Kurucu Başkanı ve üyesi olmuştur.

TBMM 25. dönem Kars milletvekilidir. Evli ve bir çocuk babasıdır. Cumhurbaşkanı başdanışmanlığına atanmıştır.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Mehmet Uçum kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Mehmet Uçum’un hayatı ve biyografisi! sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page