Meral Danış Beştaş kimdir, nerelidir? Meral Danış Beştaş eşi kimdir? Meral Danış Beştaş eşi nereli?

11.06.2023
A+
A-
Meral Danış Beştaş kimdir, nerelidir? Meral Danış Beştaş eşi kimdir? Meral Danış Beştaş eşi nereli?

Meral Danış Beştaş kimdir, nerelidir? Meral Danış Beştaş eşi kimdir? Meral Danış Beştaş eşi nereli? Mesut Beştaş nerelidir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Meral Danış Beştaş kimdir, nerelidir? Meral Danış Beştaş eşi kimdir? Meral Danış Beştaş eşi nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Meral Danış Beştaş 5 Nisan 1967 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi. Halkların Demokratik Partisi Adana milletvekili ve eş genel başkan yardımcısı. Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Diyarbakır Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlık yaptı. Baro yönetiminde görev aldı, kadın hakları ve insan hakları alanlarında uzmanlaştı. AİHM’e götürülen hak ihlalleri davalarında avukatlık yaptı. Aile içi şiddet konusunda Türkiye’nin mahkûm edildiği ilk davanın (Opuz davası) başvurucu avukatı olarak yer aldı. Eşi Mesut Beştaştır. Avukattır. Diyarbakırlıdır.

Sizler için bizlerde Meral Danış Beştaş kimdir, nerelidir? Meral Danış Beştaş eşi kimdir? Meral Danış Beştaş eşi nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page