Mesut Demir Hoca Kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Mesut Demir Hocaefendi Kimdir?

01.05.2023
A+
A-
Mesut Demir Hoca Kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Mesut Demir Hocaefendi Kimdir?

Mesut Demir Hoca Kimdir nerelidir? Kaç yaşında? Mesut Demir Hocaefendi Kimdir?

İsmailağa cemaati hocası olarak bilinen Mesut Demir hocanın sosyal medya gündeminde olması yaptığı açıklamalardır. Kendisi instagramda ve Facebook üzerinden paylaştığı videolar ile gündeme gelir.

Mesut Demir Hoca, “Ne zaman tekke ve zaviyeler kapatıldı. Âlimler, Allah dostları idam edildi, asıldı. Ondan sonra istedikleri dışarıdan derleme toparlama kanunlarla milleti idare etme yoluna gittiler” demişti ve ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, Demir için savcılara çağrıda bulunmuştu.

İsmailağa Cemaati, Mahmut Ustaosmanoğlu’nun İstanbul Fatih’te Çarşamba semtindeki İsmailağa Camii merkez olmak üzere oluşturduğu, Nakşibendiliğin Halidî koluna bağlı bir cemaattir. Ehl-i Sünnet İslam anlayışını benimsediğini iddia eden cemaatte tasavvufi söylemler ağırlıklıdır.

Mesut Demir 1973’te İstanbul’da doğmuştur. Aslen Manisalı’dır. Eğitim hayatına devam ederken diğer yandan da dini derslerde almıştır. Küçük yaşlardan itibaren Mahmut Efendi Cemaati’nin içinde yer aldı. Muhammed Yelkenci ve Şehit Bayram Ali Hoca’nın eğitimlerine katıldı.

Sonraki yıllarda ise öğrenci yetiştirme görevine başladı. Mesut Demir Hoca, İsmailağa Cemaati’nin önde gelen hocalarından biri haline geldi. Ramazanda birçok televizyon programına konuk oldu. Youtube’den verdiği sohbetler ile ün kazanmıştır.

Mesut Demir Hoca 2 Mayıs 2023 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

You cannot copy content of this page