Metin Gürcan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Metin Gürcan eşi kimdir? Metin Gürcan babası kimdir?

15.06.2023
A+
A-
Metin Gürcan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Metin Gürcan eşi kimdir? Metin Gürcan babası kimdir?

Metin Gürcan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Metin Gürcan eşi kimdir? Metin Gürcan babası kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Metin Gürcan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Metin Gürcan eşi kimdir? Metin Gürcan babası kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Metin Gürcan, 1976 yılında Bilecik’in Bozüyük ilçesinde doğdu. Gürcan, 1998 yılında Kara Harp Okulu’ndan Sistem Mühendisi Piyade Teğmenliğini derece ile tamamlayarak mezun oldu.

Metin Gürcan, mezun olduktan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin; Güneydoğu Anadolu bölgesi, Irak, Afganistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da çeşitli operasyonlar, irtibat ve eğitim görevlerinde bulundu.

Gürcan, akademik hayatına devam edebilmek adına 2015’te kendi isteği ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekliye ayrıldı.

Metin Gürcan, 2008-2010 yılları arasında ABD Deniz Kuvvetleri Enstitüsü’nde ‘Bölgesel Kürt Yönetimi ile Bağdat merkezi yönetimi arasındaki çevre-merkez ilişkisi’ adlı tez yazısıyla Güvenlik Çalışmaları alanında master derecesi alarak 2016 yılında Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde doktorasını tamamlamıştır.

Metin Gürcan, doktora tezini 2018 yılında ‘Opening the Blackbox: Turkish Military Before and After July 15’ adıyla kitap haline getirdi. Gürcan, kitabının ardından yurtiçinde ve yurt dışında pek çok makalede yayınladı.

Sizler için bizlerde Metin Gürcan kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Metin Gürcan eşi kimdir? Metin Gürcan babası kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page