Meyveş Nine kimdir? Nerelidir? Uzay konusu nedir? Meyveş Morçol kimdir?

19.11.2023
A+
A-
Meyveş Nine kimdir? Nerelidir? Uzay konusu nedir? Meyveş Morçol kimdir?

Meyveş Nine kimdir? Nerelidir? Uzay konusu nedir? Meyveş Morçol kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Meyveş Nine kimdir? Nerelidir? Uzay konusu nedir? Meyveş Morçol kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Sürmene’deki evi yine kendisi adına kurulmuş bir vakfa çevrilmiştir Okuma yazma bilmeyen Meyveş Nine, öldüğü güne kadar tarlada çalıştı. Yaşadığı dönemde ilçenin hastaları şifa bulmak için kendisine geliyordu. Meyveş Nine, eş zamanlı olarak ebe olarak çalışıyordu. Meyveş Nine 130 yaşında öldü. Ölümünde uzaydan gelen huzmeler görüldüğü iddia edilmiştir. Bundan dolayı kendisine birçok kurum tarafından genel olarak “uzaylı”, özel olarak “universal mother (Evrensel Anne) adı takılmıştır. Torunlarından Alaettin Yıldız, NASA’da çalışmış bir bilim insanıdır.

Trabzon’da 43 yıl önce 130 yaşındayken hayatını kaybeden ve uzun yaşamıyla ABD’li bilim adamlarının araştırma konusu olan Meyveş Nine’nin 93 yaşındaki torunu Alettin Yıldız ABD’de hayatını kaybetti. Trabzon’un Sürmene İlçesi doğumlu Dr. Alaettin Yıldız uzun yıllardır dünyaca ünlü NASA’da uzay tekniği ve tıbbı konusunda çalışmalar yapan önemli bir bilim adamıydı. Yıldız,uzaylı ninesinin anıt mezarını yapıp ABD’deki bilim adamları ile Sürmene’de UFO’cular festivali düzenlemek istiyordu.

“Meyveş Nine” nin hikayesi, NASA’da akademisyen olarak çalışan ve onun torunu olan ve Prof. Dr. Alaattin Yıldız’ın uzun yaşamla ilgili bir arkadaşı ile yaptığı sohbet sırasında, arkadaşına ninesinin 130 yaşında öldüğünü ve bu yaşa kadar nasıl zinde ve genç kalabildiğini anlatmasıyla dünyanın ilgi odağı haline gelmiş ve bu olayın gelişimi sonucunda Amerika’daki UFO tarikatı mensupları bir fon kurup Sürmene’de Meyveş nine adına bir anıt mezar inşa etmek için girişimlerde bulunmuşlardır, Hatta anıt mezarın projesini İsrail’deki soykırım anıtının mimarı olan Derek Cooper’a yaptırmışlar bile… Bir internet sayfası dahi bulunan Meyveş ninenin anıt mezarı çeşitli sebeplerle yapılamamış ama köyde şu anda bildiğimiz türden bir mezan var.

Amerika’daki bir UFO tarikatı mensuplarının, 130 yaşında öldüğünden dolayı uzaylı olduğuna inandıkları “Meyveş Nine”nin köyü Trabzon, Sürmene’dedir. Buradan yaklaşık 30 dakika içinde beton düzgün bir yoldan Meyveş ninenin köyüne ve evine ulaşılabilir. Meyveş Nine Kırım savaşı sırasında çocukken bir gemiyle Sürmene’ye kaçan bir ailenin çocuğu. Öldüğünde 130 yaşında çok dinç ve sağlıklı bir insanmış, Yörede anlatılanlara göre Meyveş Nine insanlara şifa vererek, onların hastalıklarını iyileştirebilen, öldüğü güne kadar, bahçesinde çalışan, sesi tıpkı bir genç kız sesi olan, iyilik timsali bir insanmış.

Kaynak: Wikipedia.org

Alaettin Yıldız kimdir?

Trabzon’un Sürmene İlçesi doğumlu Dr. Alaettin Yıldız uzun yıllardır dünyaca ünlü NASA’da uzay tekniği ve tıbbı konusunda çalışmalar yapan önemli bir bilim adamıydı. Yıldız,uzaylı ninesinin anıt mezarını yapıp ABD’deki bilim adamları ile Sürmene’de UFO’cular festivali düzenlemek istiyordu. Trabzon’da 43 yıl önce 130 yaşındayken hayatını kaybeden ve uzun yaşamıyla ABD’li bilim adamlarının araştırma konusu olan Meyveş Nine’nin 93 yaşındaki torunu Alettin Yıldız ABD’de hayatını kaybetti.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Meyveş Nine kimdir? Nerelidir? Uzay konusu nedir? Meyveş Morçol kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page