Mine Geçili Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mine Geçili eski eşi, boşandı mı?

02.07.2023
A+
A-
Mine Geçili Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mine Geçili eski eşi, boşandı mı?

Mine Geçili Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mine Geçili eski eşi, boşandı mı? Mine Geçili kaç çocuğu var? Mine Geçili nin çocuğu var mı? Mine Geçili alevi mi? Mine Geçili çocuğu?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mine Geçili Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mine Geçili eski eşi, boşandı mı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

1980 yılında Amasya’da dünyaya gelen sanatçı 43 yaşındadır. Kendisi Tokatlıdır.. Mine Geçili İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı’nde Eğitim Almıştır.

Mine Geçili Albümleri: Gece Kirpikli Kadın, Bir Ömrün Şarkıları, Mine’l Aşk, Hediye

Tam adı Mine Geçili Bitmez. Aslen Tokat Zilelidir. Müzik kültürü köklü bir ailedendir. Bir röportajında anneannesinin Aşık Veysel’in öğrencisi olduğunu belirtmiştir. Lise döneminde Samsun Belediye Konservatuvarı ve Samsun Musiki Cemiyeti’nde keman ve ses eğitimi aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı mezunudur.

2003 yılında Türk Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen Yılın Zeki Mürenleri ve Safiye Aylaları isimli ses yarışmasında 3. Olmuş, ardından 2004 yılında Bursa Belediye Konservatuvarı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Zeki Müren Ses Yarışması’nda birinci oldu. Aynı yıl Ayışığı grubunun vokalisti olarak birçok ülkede başarılı konserlere imza attı.

2010 yılında Zeki Müren bestelerinden oluşan Gece Kirpikli Kadın isimli albümünü müzik piyasasına sürmüştür. Bunun dışında Bir Ömrün Şarkıları, Mine’l Aşk ve Hediye isimli albümleri ile müzik kariyerini sürdürmüştür.

Sizler için bizlerde Mine Geçili Kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında? Mine Geçili eski eşi, boşandı mı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page