Mısır Büyükelçisi Salih Mutlu Şen kimdir? Nerelidir? kaç yaşında?

22.07.2023
A+
A-
Mısır Büyükelçisi Salih Mutlu Şen kimdir? Nerelidir? kaç yaşında?

Mısır Büyükelçisi Salih Mutlu Şen kimdir? Nerelidir? kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Salih Mutlu Şen kimdir? Mısır Büyükelçisi Salih Mutlu Şen kaç yaşında ve nereli? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

1964 yılında Emirdağ’da doğdu.

İlköğretimini Emirdağ da tamamladı. Arkasından Eskişehir Anadolu Lisesini kazanarak Ailesiyle birlikte Eskişehir’e taşındılar.

Eskişehir Anadolu Lisesini 1983 yılında tamamladı. 1984 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü üstün başarı ile 1989 yılında tamamladı.

1992’de Çok Taraflı Ekonomik Kuruluşlar Dairesi’nde Aday Meslek Memuru olarak göreve başladı ve 1993’te askerlik nedeniyle görevinden ayrılmıştır.

1993’te Çok Taraflı Ekonomik Kuruluşlar Dairesi’nde Aday Meslek Memuru, Ataşe, 1994’te Kabil Büyükelçiliği’nde Ataşe, Üçüncü Katip, 1996’da AGİT Daimi Temsilciliği’nde Üçüncü Katip, 1998’de Küresel Silahların Kontrolü ve Silahsızlanma Dairesi’nde Üçüncü Katip olarak görev yapmış ve 1998’de istifa ederek görevinden ayrılmıştır.

2000’de Konsolosluk Yasadışı Göç Kontrolü Dairesi’nde Üçüncü Kâtip, 2002’de Riyad Büyükelçiliği’nde İkinci Kâtip, Başkatip, 2004’te Varşova Büyükelçiliği’nde Başkatip, Müsteşar olarak görev yapmış ve 2006’da Çok Taraflı Kültürel İşler Dairesi’ne Şube Müdürü, Daire Başkanı olarak atanmıştır.

Sizler için bizlerde Salih Mutlu Şen kimdir? Mısır Büyükelçisi Salih Mutlu Şen kaç yaşında ve nereli? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page