Miyase İlknur eşi kimdir? Evli mi? Miyase İlknur kimdir? Miyase İlknur çocuğu varmı?

26.06.2023
A+
A-
Miyase İlknur eşi kimdir? Evli mi? Miyase İlknur kimdir? Miyase İlknur çocuğu varmı?

Miyase İlknur eşi kimdir? Evli mi? Miyase İlknur kimdir? Miyase İlknur çocuğu varmı? Miyase İlknur Alevi mı?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Miyase İlknur eşi kimdir? Evli mi? Miyase İlknur kimdir? Miyase İlknur çocuğu varmı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Ağuiçen Ocağı’na mensup bir aileden gelen İlknur, 1963’te Elazığ’da doğdu. İlk ve ortaokulu Elazığ’da, liseyi İstanbul’da okudu. İ. Ü. Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümü’nü bitirdi.

Öğrencilik yıllarında başladığı gazetecilik mesleğini sırasıyla Türk Haberler Ajansı, Milliyet, Günaydın gazteleri ve Nokta dergisinde sürdürdü. 1989’da Günaydın’da çalışırken ‘Alevilik’ hakkındaki dizi önerisi kabul edilerek Cumhuriyet’te yayımlandı.

Daha sonra Cumhuriyet’e geçti ve Haber-Araştırma Servisi’nde editörlük yaptı. 2008’de Cumhuriyet Ek Yayınlar Yazıişleri Müdürlüğü’ne getirildi. ’13. Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış Ödülü’ne layık görüldü.

Cumhuriyet’te Alevilikle ilgili altı da dizi yazı hazırlayan İlknur, 1989’lardan itibaren ivme kazanan Alevilikle ilgili örgütlenme çalışmalarına da aktif olarak katıldı. Karacaahmet Sultan Dergahı’nda dört dönem yöneticilik yaptı. Karacaahmet Sultan Dergahı’nda Danışma Kurulu Üyeliği ile Şahkulu Sultan Dergahı’nda Mütevelli Heyeti Üyeliği halen sürmektedir.

Alevi inancı ve kültürünün tanıtımı için başta Hacıbektaş olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında pek çok panel, sempozyum ve televizyon programına katılmıştır.

Sizler için bizlerde Miyase İlknur eşi kimdir? Evli mi? Miyase İlknur kimdir? Miyase İlknur çocuğu varmı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page