Mualla Omay kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali?

11.10.2023
A+
A-
Mualla Omay kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali?

Mualla Omay kimdir? Mualla Omay nerelidir? Mualla Omay Kaç yaşında? Mualla Omay Kimdir Hayatı? Mualla Omay son hali? Mualla Omay Oğlu kimdir? Mualla Omayın oğlunun adı nedir? Mualla Omay yaşıyor mu?

Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Mualla Omay, Türk oyuncu ve tiyatro sanatçısıdır. 01 Ocak 1948 tarihinde İstanbul’da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi aldı. 01 Ocak 1948 doğumlu Mualla Omay, Türkan Şoray’a benzerliği nedeni ile yapımcıların dikkatini çekmiş ve Yeşilçam’da kendisine bu yanıyla yer bulmuş onlarca oyuncudan bir tanesidir.

1963 yılında baş rollerini Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Ediz Hun’un oynadıkları “Genç Kızlar” filmiyle oyunculuğa başlayan Omay, 1986 yılına kadar on dokuz filmde rol almıştır. 1986 yılında “Lotto Kralı” adlı video filmiyle sanat hayatına veda etmiştir.

Bir Takım film furyasına katılan oyuncular arasında da yer alan sanatçı, 1980 sonrasında bir iki filmde başrol oynadıktan sonra oyunculuğu bırakmıştır. Yıldıray Çınar ile Zaloğlu Rüstem Ve Kardeş Kurşunu İsimli 2 Sinema Filmde Rol Aldı.

Sizler için bizlerde Mualla Omay kimdir? Kaç yaşında? Hayatı? Mualla Omay son hali? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Tiyatro kariyerine başladıktan sonra çeşitli tiyatro oyunlarında sahne aldı. “Güle Güle Godot”, “Köprüden Görünüş”, “Keloğlan”, “Kadınlar Arasında”, “Bana Bir Şeyhler Oluyor” gibi oyunlarda performans sergiledi.

Mualla Omay, aynı zamanda televizyon ve sinema projelerinde de yer aldı. “Ekmek Teknesi”, “Avrupa Yakası”, “Elveda Rumeli” gibi popüler televizyon dizilerinde rol aldı. Sinema filmlinde de yer alarak geniş bir hayran kitlesi kazandı. “Vizontele”, “Organize İşler”, “Kış Uykusu”, “Kardeşim Benim” gibi filmlerde rol aldı.

Türk tiyatro, televizyon ve sinema sektöründe uzun yıllar boyunca başarılı kariyere sahip olan Mualla Omay, sahne ve kamera karşısındaki başarılı performanslarıyla tanınmaktadır.

You cannot copy content of this page