Mücahit Arslan kimdir Ali İhsan Arslan? Kübra Saruhan kaç yaşında? Kübra Saruhan kimdir?

14.05.2023
A+
A-
Mücahit Arslan kimdir Ali İhsan Arslan? Kübra Saruhan kaç yaşında? Kübra Saruhan kimdir?

Mücahit Arslan kimdir Ali İhsan Arslan? Kübra Saruhan kaç yaşında? Kübra Saruhan kimdir?

Mücahit Aslan kimdir? Mücahit Aslan neden gündemde? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mücahit Aslan kimdir? Mücahit Aslan neden gündemde? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Ali İhsan Arslan, bilinen ismiyle Mücahit Arslan, 1969 yılında Ankara’da hayata geldi. İlkokul ve ortaokulu Demetevler Oğuzlar İlkokulu, Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi ve Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesi’nde bitirdi. Daha sonra ise 1992 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü’nden mezun oldu.

AK Parti kurucuları arasında yer alan Ali İhsan Arslan, siyasi hayatına da burada başladı. Türkiye Cumhuriyeti 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Genel Başkanlığı, Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlık yaptı. Ayrıca, 25. ve 26. dönemde AK Parti Ankara Milletvekili seçildi. AK Parti Diyarbakır milletvekilliği yapan M. İhsan Arslan’ın oğlu olan Mücahit Aslan, siyasi anlamda da babasının izinden gitmiştir.

Aktif iş hayatında Mücahit Aslan, 25 yılı aşkın süredir bulunuyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren birçok şirkette yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük yapmıştır. Uzun yıllar Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a danışmanlık yapması nedeniyle ‘sır danışman’ olarak da tanınan Aslan, kamuoyuna çıkmaması ve konuşmamasıyla dikkatleri çekmektedir.

Mücahit Aslan, hayatını Kübra Saruhan ile birleştirmiştir. Ayrıca, Diyarbakır kökenli olan Aslan’ın bilinen tek lakabı ise ‘Mücahit’ olarak geçmektedir.

Sizler için bilgivip.com ailesi olarak Mücahit Aslan kimdir? Mücahit Aslan neden gündemde? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

1981 İstanbul doğumlu olan Fatma Kübra Saruhan, Asfa Koleji’nden mezun olduktan sonra üniversite eğitimini Fatih Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. London School of Economics’te İngilizce dil eğitimini geliştirmek üzere bir süre yurtdışında bulunan Saruhan, mesleki yaşamına elektrik, elektronik ve kimya sektörlerinde faaliyet gösteren aile şirketlerinde yönetim kurulu üyeliği ve ihracat direktörlüğü görevleriyle devam ediyor. Fatma Kübra Saruhan, sivil toplum çalışmalarını Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yönetim Kurulu Üyesi olarak sürdürmektedir.

You cannot copy content of this page