Muhammed Osmanoğlu Abdülhamid kimdir? Nurhan Sultan Osmanoğlu eşi kimdir? Osmanoğlu ailesi nerede yaşıyor, serveti?

13.11.2023
A+
A-
Muhammed Osmanoğlu Abdülhamid kimdir? Nurhan Sultan Osmanoğlu eşi kimdir? Osmanoğlu ailesi nerede yaşıyor, serveti?

Muhammed Osmanoğlu kimdir nerelidir? Nurhan Sultan Osmanoğlu nerede yaşıyor, eşi kimdir? Muhammed Osmanoğlu Abdülhamid kimdir? Nurhan Sultan Osmanoğlu eşi kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Muhammed Osmanoğlu Abdülhamid kimdir? Nurhan Sultan Osmanoğlu eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Nurhan Sultan OSMANOĞLU Sultan II.Abdülhamid Han’ın 4.Kuşak Torunu, kendisi @NurhaanSultan kullanıcı adı ile Twitterda bulunur.

Nurhan Sultan Osmanoğlu en son 2 yıl önce attığı Tweet ile gündeme gelmişti. İşte o Tweet; “Dedem Abdülhamid Hanı tahttan indirenlerin dillerinde “Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet” sloganları vardı, bugünde aynı slogan var.9 senede koca imparatorluğu paramparça ettiler. O gün mesele hürriyet değildi. Dün ağaç değildi. Bugün de rektör değil. Taleplerinden anlarsınız” diyerek ifade etti.

Nurhan Sultan Osmanoğlu kimdir? Osmanoğlu ailesi nerede yaşıyor? Osmanoğlu ailesi serveti? Osmanoğlu ailesi ne iş yapar? Nurhan Sultan Osmanoğlu nerede yaşıyor, Nurhan Sultan Osmanoğlu eşi kimdir?

Nilhan Osmanoğlu Sultan, Osmanlı Hanedanı’nın yaşayan 15 kadın üyesinden biridir ve 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Orhan Osmanoğlu Şam’da dünyaya gelirken, dedesi Harun Osmanoğlu Cünye-Lübnan’da doğmuştur. Harun Efendi’nin babası, Şehzade Mehmed Abdülkerim Efendi ile Sultan İkinci Abdülhamid Han’ın en büyük oğlu olan dedesi Mehmed Selim Efendi’dir. Mehmed Selim Efendi, hanedan üyelerinin 1924’te yurt dışına çıkarılması sırasında Beyrut’a gitmiştir.

Mehmed Abdülkerim Efendi, Şam’da evlendikten sonra 1935 yılında hayatını kaybederek iki çocuğunu küçük yaşta yetim bırakmıştır. Dedesi Mehmed Selim Efendi’nin de 1937’de vefatından sonra, Harun Osmanoğlu’nun anneden başka ailesi kalmamıştır. Aile, uzun yıllar süren sürgün döneminden sonra 1974’te hanedan üyelerinin vatanlarına dönmelerine izin verildiğinde Şam’dan İstanbul’a taşınmıştır. Nilhan Osmanoğlu, Orhan Osmanoğlu’nun en büyük çocuğudur ve Lefke Avrupa Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü mezunudur.

Nilhan Sultan Osmanoğlu, Enderun eğitimi veren ve aynı zamanda babaannesi Kösem Sultan hakkında bilgiler içeren “Kadın Padişah Mahpeyker Kösem Sultan” adlı romanın yazarıdır. Ayrıca, İngilizce ve Arapça bilen Nilhan Sultan Osmanoğlu’nun Hanzade adında bir kızı ve Mehmed Vahdeddin adında bir oğlu bulunmaktadır. Nilhan Sultan, kendi kurduğu Nilhan Sultan Enderun Eğitim ve Araştırma Derneği’nin de kurucusudur.

2010 yılında milliyette yer Osmanlı Hanedanı dört kıtada yaşıyor başlıklı habere göre “4 kıtada hüküm süren Osmanlı Hanedanı’ndan bugün 77 kişi hayatta. 25’i şehzade, 16’sı sultan, 23’ü sultanzade, 13’ü de hanım sultan Her yerdeler, 4 kıtaya yayılmışlar. Her dilde konuşuyorlar. Bazıları konuşacakları ortak dil bulamadıkları için birbirleriyle iletişim kuramıyor” şöyle bir bilgi var.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Muhammed Osmanoğlu Abdülhamid kimdir? Nurhan Sultan Osmanoğlu eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page