Murat Ayhan Ayhanlar holding? Ayhanlar holding kimindir? Ayhanlar holding sahibi kim?

20.05.2023
A+
A-
Murat Ayhan Ayhanlar holding? Ayhanlar holding kimindir? Ayhanlar holding sahibi kim?

Ayhanlar Holding sahibi kim, hangi projelere imza attı ve Ayhanlar Holding konkordato ilan etti haberleri. Ayhanlar Holding Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi’ne başvurarak konkordato istedi. Başvuruyu değerlendiren mahkeme Ayhanlar Holding’e üç ay geçici mühlet verdi. Yol asfaltlama, hazır beton, madencilik, inşaat ve akaryakıt sektörlerinde 40 yıllık bir tecrübesi olan holdingin, 900 çalışanı bulunuyor. Şirketin merkezi ise Gebze’de yer alıyor.

Kocaeli’de kurulun bulunan Ayhanlar Yapı inşaat firması hakkında iflas kararı verildi. Kocaeli’de konkordato ilan eden şirketlerden biri olan Ayhanlar Holding herkesi şaşırtmıştı. İş adamı Murat Ayhan hem kendisi hem de 1978 yılından bu yana Kocaeli’de faaliyette bulunan ve ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krize dayanamayan Ayhanlar Holding adına konkordato talebinde bulunmuştu.

Ayhanlar Holding kurucusu Abdulkadir Ayhan 1936 yılında Diyarbakır’ın Bismil ilçesi Tepe Köyü’nde dünyaya geldi. Abdülkadir AYHAN evli ve 6 çocuk babasıdır. 11 çocuklu AYHAN ailesinin en büyük evladıdır. Ticari hayatına genç yaşında Batmanda ayakkabı tamirciliği yaparak başlamıştır.

You cannot copy content of this page