Murat İkinci kimdir? Kaç yaşında? Murat İkinci Özgeçmiş? Roketsan Genel Müdürü kimdir?

27.05.2023
A+
A-
Murat İkinci kimdir? Kaç yaşında? Murat İkinci Özgeçmiş? Roketsan Genel Müdürü kimdir?

Roketsan Genel Müdürü kimdir? Murat İkinci kimdir? Kaç yaşında? Murat İkinci Özgeçmiş? Roketsan Genel Müdürü kimdir?

Murat İkinci kimdir? Kaç yaşında? Murat İkinci Özgeçmiş? Roketsan Genel Müdürü kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Murat İkinci kimdir? Kaç yaşında? Murat İkinci Özgeçmiş? Roketsan Genel Müdürü kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Murat İkinci, lisans derecesini 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde, yüksek lisans derecesini 1998 yılında aynı üniversiteden aynı bölümden almıştır. Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Executive MBA derecesine sahiptir.

1996-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesinde Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. 1997 yılında Yazılım Mühendisi olarak başladığı Havelsan’daki görevini 1998 yıl sonuna kadar sürdürmüştür. 2000 yılında STM’de Bilgisayar Mühendisi olarak başladığı görevine sırasıyla Yazılım Bölümü’nden sorumlu Müdür ve Savunma Projelerinden sorumlu Direktör olarak devam etmiştir. Bu süre içinde NATO da dahil olmak üzere birçok üst düzey savunma projesinin tamamlanmasında kritik görevlerde bulunmuştur.

2013 yılından itibaren STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret A.Ş.’de Denizcilik Programları, Savunma Tedarik, Danışmanlık Hizmetleri ve Uçuşa Elverişlilik Sertifikasyon Hizmetleri’nden oluşan Mühendislik ve Danışmanlık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini devam ettirmiş olup, 17 Ağustos 2018 itibariyle Genel Müdürlük görevine getirilmiştir.

Halen Savunma Sanayii İmalatçılar Derneği (SASAD) Savunma ve Güvenlik Kurulu Üyeliğini, TR TEST Değerlendirme A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliğini, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğini ve Türkiye Uzay Ajansı Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir.

Sizler için bizlerde Murat İkinci kimdir? Kaç yaşında? Murat İkinci Özgeçmiş? Roketsan Genel Müdürü kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page