Mustafa Doğan Özkaya kimdir, nereli, yaş boy kilo kaç?

23.04.2023
A+
A-
Mustafa Doğan Özkaya kimdir, nereli, yaş boy kilo kaç?

Mustafa Doğan Özkaya kimdir? Mustafa Doğan Özkaya nerelidir? Mustafa Doğan Özkaya kaç yaşında? Mustafa Doğan Özkaya yaş? Mustafa Doğan Özkaya boyu kaç? Mustafa Doğan Özkaya kaç kilo?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Mustafa Doğan Özkaya kimdir, nereli, yaş boy kilo kaç? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

@md077 kullanıcı adı ile instagramda bulunur.

Kendisi başpehlivandır. 26 yaşındaki Mustafa Doğan Özkaya 1997 yılında Çorum ilinin Mecitözü ilçesinde dünyaya geldi. Güreşe Çorum’da başlayan Mustafa Doğan Özkaya, 2008 yılında Minik 2 Boyunda 3. olunca dikkat çekti ve 6 yıl güreş hayatını devam ettireceği Ankara Büyükşehir Spor Kulübüne transfer oldu. 2014 yılında Antalya Büyükşehir Spor Kulübüne geçti.

Mustafa Kemal KARABOĞA, Hasan GÜNDOĞDU ve Hüseyin ÇETİN gibi ustaların büyük katkılarıyla kendini geliştirme fırsatı buldu.2010 yılında Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde 1.’lik sevinci yaşadı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 2014 yılında Tozkoparan 3.’sü, 2015 yılında Ayak Boyu 1.’si oldu. Deste Küçük Boyda da kürsünün en üstündeydi.

2016 yılında Tarihi Elmalı Yağlı Güreşlerinde Deste Orta Boyda 1. oldu. 2017 yılında Tarihi Kırkpınar’da çeyrek finale yükselerek Küçük Orta Büyük boya çıktı. Aynı yıl Tarihi Elmalı’da ise Küçük Orta Büyük Boyda yine 1. olarak kendi tarihi yazmaya devam etti ve Büyük Orta Boya yükseldi.

Mustafa Doğan Özkaya Başpehlivanlığa yükseldiği 2022 yılında Ordu Altınordu Yağlı Güreşlerinde 3. olarak ilk kez kürsü yaptı. Aynı yıl Çorum Kargı Yağlı Güreşlerinde birinci olarak ilk başpehlivanlığını kazandı

Sizler için bizlerde Mustafa Doğan Özkaya kimdir? Mustafa Doğan Özkaya nerelidir? Mustafa Doğan Özkaya kaç yaşında? Mustafa Doğan Özkaya yaş? Mustafa Doğan Özkaya boyu kaç? Mustafa Doğan Özkaya kaç kilo? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page