Nadir Salifov kimdir? Nadir Salifov ailesi? Vorzakonların lideri? Lotu Quli serveti

10.11.2023
A+
A-
Nadir Salifov kimdir? Nadir Salifov ailesi? Vorzakonların lideri? Lotu Quli serveti

Nadir Salifov kimdir? Nadir Salifov ailesi? Vorzakonların lideri? Lotu Quli serveti aVorzakonların lideri? Vorzakonların kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Nadir Salifov kimdir? Nadir Salifov ailesi? Vorzakonların lideri? Lotu Quli serveti sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Nadir Salifov, Bağımsız Devletler Topluluğu’nda, özellikle de Rusya’da meyve-sebze ithalat pazarının kontrolünü elinde bulunduran ‘Lotu Quli’ mafyasının lideriydi. Ancak onun hikayesi, bu işlerle sınırlı değil. Salifov, Azerbaycan’da uzun yıllar cezaevinde kaldı.

Ancak cezaevinden çıkışının ardından Türkiye’ye geldi. 2018 yılında Türkiye’de yakalandıktan sonra sınır dışı edilen Salifov, bilinmeyen bir şekilde yasa dışı yollarla tekrar Türkiye’ye giriş yaptı. Evet bu girişin ardından uzun sürmeden, 2020 yılında Antalya’da bir otelde arkadaşı tarafından başından alınan tek kurşunla öldürüldü. Cinayetin hemen sonrasında, şüpheli Denizli-Antalya karayolunda yakalandı. Ölümünden sonra, Nadir Salifov için İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinde bulunan Göl kıyısındaki Karaağaç Köyü’nde anıt mezar yapıldı. Anıt mezar, Salifov’un etkisinin ve popülerliğinin bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Beylikdüzü’nde yaşanan olayın, Salifov’un ölümünden bu yana hala süregelen bir hesaplaşmanın parçası olup olmadığı şu an için belirsiz. Ancak bu olay, Nadir Salifov’un adının hala bölgedeki yeraltı dünyasında etkili olduğunu gösteriyor.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Nadir Salifov kimdir? Nadir Salifov ailesi? Vorzakonların lideri? Lotu Quli serveti sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page