Nahel M kimdir? Nahel Merzouk kimdir, nerelidir? Nahel Merzouk neden öldürüldü?

02.07.2023
A+
A-

Cezayir asıllı 17 yaşındaki Nahel Merzouk, 27 Haziran 2023 Salı günü Fransa’nın Paris kentinde bir polis memuru tarafından vurularak öldürüldü .

Nahel M kimdir? Nahel Merzouk kimdir, nerelidir? Nahel Merzouk neden öldürüldü?

Nahel M kimdir? Nahel Merzouk kimdir, nerelidir? Nahel Merzouk neden öldürüldü ? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Nahel M kimdir? Nahel Merzouk kimdir, nerelidir? Nahel Merzouk neden öldürüldü? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Paris’te protestoları ateşleyen Nahel Merzouk’un vurulması kameralara kaydedildi. Görüntülerde, Nahel Merzouk’un kullandığı arabanın yanında duran iki polis memuru görüldü. Videoda daha sonra memurlardan birinin silahını Merzouk’a ateşlediği görüldü.

CBS News’e göre bu, gencin Polonya plakalı bir Mercedes kullanırken ve otobüs şeridindeyken kenara çekilmesinden sonra geldi. Polis memurlarından kaçmak için kırmızı trafik ışığından geçtiği ve ardından trafiğe takıldığı bildirildi.

Nanterre savcısı Pascal Prache’ye göre silahını ateşleyen polis memuru, bunu hâlâ araçta bulunan Nahel Merzouk’un birini ezeceği varsayımıyla yaptığını söyledi. Olayın ardından, söz konusu memur ön gözaltına alındı ​​ve Merzouk’un ölümüyle bağlantılı olarak kasten adam öldürme suçundan resmi olarak soruşturuluyor.

Nahel Merzouk’un ölümü, bazı aktivistlere göre ırksal bir önyargıya sahip olan kolluk kuvvetlerine karşı artan bir kızgınlığa yol açtı. Fransa’nın ırk temelinde ayrımcılığa izin vermeyen bir laiklik sistemi izlediğini belirtmek önemlidir.

The Guardian’a göre Merzouk’un ölümünün ardından yaşanan huzursuzlukla ilgili konuşan Belediye Başkanı Patrick Jarry şunları söyledi:

“Okul başarısı, iş bulma, kültüre erişim, barınma ve diğer yaşam sorunları hakkında olsun, birçok sakinin zihninde bir adaletsizlik duygusu var… [durumun] aciliyetiyle yüzleşmemiz gereken o anda olduğumuza inanıyorum. ].”

Sizler için bizlerde Nahel M kimdir? Nahel Merzouk kimdir, nerelidir? Nahel Merzouk neden öldürüldü? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page