İhsan Güvenç evli mi? Kiminle evli İhsan Güvenç boşandı mı? İhsan Güvenç eşinden ayrıldımı?

29.05.2023
A+
A-
İhsan Güvenç evli mi? Kiminle evli İhsan Güvenç boşandı mı? İhsan Güvenç eşinden ayrıldımı?

Sanatçı İhsan Güvenç, 1983 yılında Gaziantep’te dünyaya geldi.

İhsan Güvenç İlkokul, ortaokul, lise öğrenimini ve Üniversite öğrenimini Gaziantep de tamamladı.

Müziğe olan merakı 9 yaşında bağlama ile başladı.

Öğrencilik dönemlerinde Gaziantep’de çeşitli musiki korolarında koristlik ve solistlik yaptı.

İhsan Güvenç liseden sonra Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Ses Eğitimi bölümünde Ses eğitimi, piyano, kanun dersleri aldı ve bölümünü şeref öğrencisi olarak bitirdi.

Ailesininde de verdiği destekle özel bir kanalda yayınlanan Popstar Alaturka yarışmasına katılan İhsan Güvenç gösterdiği performansıyla müzikseverlerin desteğin alarak 2008 senesinde Popstar Alaturka Türkiye birincisi oldu.

2010 senesinde Selçuk Tekay’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Sitem’ isimli albümünde Zeki Müren,Ziya Taşkent,Orhan Gencebay, Selami Şahin ve Selçuk Tekay gibi üstadların eserlerini yorumladı.

Yağmur isimli şarkısıyla çıkış yapan sanatçı 2011 senesinde “Uzun Yol Türküleri 2” ve 2012 senesinde “Şiirine Kavuşan Şarkılar” isimli albümlerde yorumlarıyla destek verdi.

Türkiyenin pek çok yerinde konserler veren İhsan Güvenç yurtdışında da verdiği konserlerle de gurbetçilerin gönlünü fethetmektedir.

Şimdi TRT İstanbul Radyosu sanatçısı olan İhsan Güvenç 2009 yılından bu yana Trt Müzik’te yayınlan Akşam Sefası programında bizlerle olmaya ve sevenleri için yeni projeler hazırlamaya devam etmektedir.

Şimdi TRT İstanbul Radyosu sanatçısı olan İhsan Güvenç 2009 senesinden bu yana Trt Müzik’te yayınlan Akşam Sefası programında müzikseverlerle olmaya ve sevenleri için yeni projeler hazırlamaya devam etmektedir.

You cannot copy content of this page