Nedim Arda kimdir? Nedim Arda kaç yaşında öldü? Nedim Arda ölüm nedeni? Prof. dr. Nedim Arda ilk eşi?

03.07.2023
A+
A-
Nedim Arda kimdir? Nedim Arda kaç yaşında öldü? Nedim Arda ölüm nedeni? Prof. dr. Nedim Arda ilk eşi?

Nedim Arda kimdir? Nedim Arda kaç yaşında öldü? Nedim Arda ölüm nedeni? Prof. dr. Nedim Arda ilk eşi? Şermin Yaşar eşinden neden Bosandi? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Nedim Arda kimdir? Nedim Arda kaç yaşında öldü? Nedim Arda ölüm nedeni? Prof. dr. Nedim Arda ilk eşi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Oyuncu Anne olarak bilinen yazar Şermin Yaşar ile evli olan Prof. Dr. Nedim Arda, 12 Temmuz 2018 tarihinde 58 yaşında, kalp krizi sonucu yaşamını yitirmiştir.

1964 doğumlu Prof. Dr. Hasan Nedim Arda Kulak Burun Boğaz Baş ve Boyun Cerrahisi uzmanıdır. Aslen Kırklareli’lidir ve Kırklareli’de dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini Ankara Teğmen Kalmaz İlkokulunda tamamlamış, ardından Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve Ankara Fen Lisesi’ni bitirmiştir.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof. Dr. Nedim Arda 2005’de Doçent olmuştur. Bir çok kurum ve kuruluşta doktorluk yapmış günümüzde ise mesleğini Ankara Liv Çankaya Hastanesi KBB Bölümü Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır.

Geçmişten günümüze 5000’in üzerinde başarılı operasyonlar gerçekleştirmiş, tıp dünyasında bir çok bilimsel ve popüler çalışmanın altına imzasını atmıştır. Ayrıca günümüzde bir çok televizyon kanalında bilgilerini paylaşan Prof. Dr. Nedim Arda çok iyi derecede İngilizce, az derecede Almanca ve İtalyanca bilmektedir.

Ankara Fen Liseliler Derneği, Türk KBB Derneği, Ankara KBB Baş ve Boyun Cerrahisi Derneği, Pediatrik Otorinolaringoloji Derneği Kurucu, Allerji Derneği Kurucu ve üyesidir.

Şermin Yaşar ilk eşi Nejat Çakracı‘dır. Şermin Yaşar eşi Nejat Çarkacı 2017 yılında boşanmıştır. Şermin Yaşar’ın bu evlilikten Tuna Çarkacı, Mete Çarkacı ve Name Çarkacı adında üç çocuğu vardır. 2018 yılında Nedim Arda ile Şermin Yaşar evlendi. Şermin Yaşar, Türk yazar. Başlarım Şimdi Anneliğe, Tarihi Hoşça Kal Lokantası, Dedemin Bakkalı gibi kitapları ile tanınmıştır. 2021 yılında Deli Tarla kitabıyla Sait Faik Hikâye Armağanı’na layık görüldü. Yazar, 2017’den önce kitaplarında “Şermin Çarkacı” adını kullanmıştır. Kelime Müzesinin kurucusudur.

En son Ankara Koru Hastanesinde görev yapan kulak burun boğaz uzmanı Prof. Dr. Nedim Arda, geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Beş bine yakın ameliyat gerçekleştiren ve uluslararası hakemli dergilerde 23 makalesi yayınlanan Arda için 13 Temmuz 2018 günü saat 11:00’de Koru Hastanesinde bir tören düzenlenecek. Cenaze namazı aynı gün Ankara Kocatepe Camiinde kılınacak olan Arda, Cumartesi günü memleketi Kırklareli’nde toprağa verildi.

Sizler için bizlerde Nedim Arda kimdir? Nedim Arda kaç yaşında öldü? Nedim Arda ölüm nedeni? Prof. dr. Nedim Arda ilk eşi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page