Nermin Gelbal Gökduman kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

25.11.2023
A+
A-
Nermin Gelbal Gökduman kimdir, nerelidir, kaç yaşında?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Nermin Gelbal Gökduman kimdir, nerelidir, kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Nermin Gelbal Gökduman kimdir, Nermin Gelbal Gökduman nerelidir, Nermin Gelbal Gökduman kaç yaşında?

@nerminhanimzeytinligi kullanıcı adı ile instagramda bulunur ve 60 bin civarında takipçisi vardır. Türkiye’nin Altın Madalyalı Zeytinyağı yazar biosunda.

Son paylaşımında şu bilgi yer alır; TRT 1’de yayınlanan ‘’Hayallerinin Peşinde’’ programının bu haftaki konuğu olduk. Ülkemizin girişimci kadınlarının başarı hikayelerini konu alan programda, emeği geçen herkese teşekkür eder, keyifle seyretmenizi dileriz.

Nermin Gelbal Gökduman, 1974 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği mezunu olan Gökduman, başarılı bir 4 yıl süren kariyerin ardından çelik sektöründen Telekom sektörüne geçerek yeni bir iş hayatı başlatmıştır. İki kızıyla birlikte hem iş hem de aile hayatında mutluluğu yakalamaya çalışan Gökduman, sağlığın yaşamın en önemli değeri olduğunu fark ederek, bu konuda nasıl katkı sağlayabileceğini düşünmeye başlamıştır.

Zeytinyağı üretme fikri, kendi bahçelerinde bulunan zeytin ağaçlarından ilham alarak Nermin Hanım’a anlam katan bir döneme işaret etmiştir. Zeytin ağacının sağlık üzerindeki olumlu etkilerini keşfettikçe, bu alanda daha fazla bilgi edinmek ve araştırma yapmak istediğini belirtmiştir. Hızla harekete geçen Nermin Gelbal Gökduman, çiftçi kayıt sistemine üye olarak, zeytin ve zeytinyağı üretimi konusunda eğitimlere katılmıştır.

2012 yılında Altınoluk – Avcılar köyünde, 52 dönüm üzerindeki 800 ağaçlı bahçelerinde “OVILO” markasıyla zeytinyağı üretimine başlamışlardır. Bugün, toplamda 500 dönüm üzerinde 8000 adet asırlık zeytin ağacıyla üretim yapmaktadırlar.

Zeytinyağları, üretime başladıkları yıldan itibaren Türkiye’de düzenlenen Zeytin Dostu Ulusal Zeytinyağı yarışmalarında 2013, 2014 ve 2016 yıllarında “ALTIN MADALYA” ile ödüllendirilmiştir. Aynı zamanda, dünyanın önde gelen uluslararası kalite kuruluşlarından Belçika merkezli International Taste & Quality Institute (iTQi) tarafından yapılan 2014 yılı değerlendirmelerinde “ÜSTÜN LEZZET ÖDÜLÜ” ve Monde Selection 2014 yılı değerlendirmelerinde “GÜMÜŞ MADALYA” ile ödüllendirilmiştir.

Nermin Gelbal Gökduman’ın zeytinyağı üretimindeki bu başarısı, hem yerel hem de uluslararası alanda büyük takdir toplamaktadır. 2023 yılı itibarıyla Nermin Gelbal Gökduman 49 yaşındadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Nermin Gelbal Gökduman kimdir, nerelidir, kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page