Nur Düzgit kimdir, kaç yaşında, nereli? Nur Düzgit babası kimdir?

17.04.2022
A+
A-
Nur Düzgit kimdir, kaç yaşında, nereli? Nur Düzgit babası kimdir?

Nur Düzgit kimdir, kaç yaşında, nereli? Nur Düzgit babası kimdir?

Gülden Karaböcek‘i kızıdır Nur Düzgit.

Bir açıklamasında Gülden Karaböcek “İyi ki kızım var, her şeyime o koşuyor. O benim canım” dedi.

Annesinin izinden giden Nur Düzgit ‘Dilek Taşı’, ‘Sürünüyorum’, ‘Kırılsın Ellerim’, ‘Sen Evlisin’, ‘Boşuna Kazma Mezarcı Aşkımızı Gömemezsin’, ‘Ben Olmalıydım’ gibi unutulmaz klasiklerini seslendirmesi ile bilinmektedir.

Nur Düzgit babası kimdir?

Recep Armağan Düzgit babasıdır.

Recep Armağan Düzgit iş insanıdır.

2015 yılında Şarkıcı Gülden Karaböcek’in kızı Nur Düzgit, Bülent Şimşek’in ‘Serzeniş’ adlı şarkısının klibi için kamera karşısına geçmişti.

O dönem Nur Düzgit Klipte sevgilisinden ayrılıp evi terk eden bir genç kızı canlandıran Düzgit, hedefinin annesi gibi şarkıcılık değil oyunculuk olduğunu dile getirmişti.

Gülden Karaböcek kaç yaşında kimdir? Gülden Karaböcek asıl soyadı nedir?

4 Kasım 1953’de Ankara’da doğan Gülden Karaböcek, Türk fantezi, arabesk şarkıcısı.

Arabesk ve fantezi müziğin ilk isimlerinden olup müzik kariyeri boyunca pek çok tarzı denemiş ancak asıl ününü fantezi şeklinde tanımlanan kendine özgü arabesk şarkılarından kazanmıştır. Orijinal adı Saniye Gülden Göktürk olan sanatçı, ilk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra, Ankara Radyosu’nda Yaşar Aydaş’tan şan, nota ve solfej eğitimi aldı.

Ankara’dan ailesi ile birlikte İstanbul’a gelerek ilk plağını 14-15 yaşlarında Pathé adlı firma hesabına doldurdu: “Yazılanlar Gelir Başa & Garip Kaldım” 45’liği. Bu plakta Karaböcek’e ünlü sanatçı Orhan Gencebay bağlamasıyla eşlik etti. İlk iki plağını Gülden Göktürk adıyla çıkartan sanatçı, yaşadığı aile içi gerilim sebebiyle dönemin ünlü starı ablası Neşe Karaböcek’in takma soyadını 1972 yılında mahkeme kanalı ile alarak resmileştirdi.

70’li yıllarda Anadolu Pop Folk olarak adlandırılan türküler seslendiren Gülden Karaböcek, o dönem ayrıca “Yaralı Kalp”, “Anca Beraber Kanca Beraber”, “Taka Taka”, “Dur Bırakma Beni” gibi aranjmanları başarıyla seslendirdi. “Non Ce N’est Pas Fini” nin Türkçe sözlüsü Dur Bırakma Beni adlı şarkıda Gülden Karaböcek’e vokalde Nilüfer ve Füsun Önal eşlik eder. Gülden Karaböcek, o dönem Onno Tunç, Norayr Demirci, Esin Engin, Süheyl Denizci Orkestrası gibi başarılı müzisyenlerle birlikte çalıştı.

Gülden Karaböcek, 70’li yılların ilk yarısında Aşık Veysel, Aşık Mahzuni Şerif, Neşet Ertaş, Aşık Nesimi Çimen, Aşık Mevlüt İhsani gibi ozanların eserlerini başarıyla seslendirir. Arif Sağ, Selahattin Bölük, Yücel Paşmakçı, Bedir Çağlayan gibi Türk Halk Müziği’nin duayenleriye çalışan Gülden Karaböcek bu dönemde Aşık Veysel’den “Derdimi Dökersem Derin Dereye”, Aşık Mahzuni Şerif’ten “Mehmet Emmi”, “Dumanlı Dumanlı”, “Nem Kaldı”, “Dokunma Keyfine Yalan Dünyanın”, “İşte Gidiyorum Çeşm-i Siyahım ve “Yalancısın”, Sabahattin Ali’den “Aldırma Gönül”, Ali Ercan’dan “Adaletin Bu mu Dünya”, Neşet Ertaş’tan “Gönül Dağı” ve “Sarmaşık Güllere Dolandım”, Aşık Mevlüt İhsani’den “Oy Beni Beni” ve “Oy Bende Yare Bende”, Selahattin Bölük’ten “Gel Bari Bari”, Pir Sultan Abdal’dan “Dostum Dostum”, Aşık Ali İzzet Özkan’dan “Şu Sazıma Bir Düzen Ver” gibi eserleri seslendirir. Karaböcek’in bu dönem Şah Plak’tan yayınlanan çalışmaları Anadolu Pop-Folk olarak adlandırılmakla birlikte bazıları Progressive rock ve funky öğeler de içerir.

You cannot copy content of this page