Nurhayat Altaca Kayışoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

28.04.2023
A+
A-
Nurhayat Altaca Kayışoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Nurhayat Altaca Kayışoğlu kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Nurhayat Altaca Kayışoğlu, 11 Kasım 1978 yılında Tunceli’nin Pertek ilçesinde dünyaya geldi.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Üniversite yıllarında aktif olarak siyasi hayatın parçası oldu. 2001 yılında Bursa Barosu’na bağlı olarak serbest avukatlığa başladı. 2005 yılında SHP İl Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

2006 yılında Bursa Barosu’nun en genç üyesi olarak yönetime girdi. Baro bünyesindeki “İnsan Hakları Komisyonu”, “Mesleki Müdahale Komisyonu”, “Spor Hukuku Komisyonu”, “Spor Komisyonu”, “CMK Komisyonu” gibi birçok komisyonun sorumluluğunu üstlendi.

2008 yılı içerisinde Türkiye Barolar Birliği ve Avrupa Konseyi ortak projesi kapsamında, “Türk Avukatların Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi Konusunda Aşamalı Eğitimleri” projesinde eğitimci olarak görev alıp, Türkiye’nin değişik illerinde ondan fazla eğitim verdi.

Birçok sivil toplum örgütünün üyesi olup, 2011 yılında CHP Genel Merkezi eğitimcisi sıfatıyla Türkiye’nin birçok ilinde sandık eğitimcisi olarak görev aldı. Spor ve Sanat dallarında birçok ödül madalya ve birincilikleri bulunmaktadır.

2011 genel seçimlerinde Bursa’dan milletvekili adayı oldu. 7 Haziran 2015 seçimlerinde önseçimden gelerek CHP Bursa Milletvekili seçildi. Gazeteci Yazar Yusuf Kayışoğlu ile evli ve bir çocuk annesidir.

14 Mayıs 2023 Genel Seçimi’nde CHP’den Bursa Milletvekili Adayı oldu.
Facebook
Twitter
WhatsApp

You cannot copy content of this page