Oğul Aktuna kimdir? Vikipedi? Oğul Aktuna eşi kim? Oğul Aktuna ne iş yapıyor?

12.09.2023
A+
A-
Oğul Aktuna kimdir? Vikipedi? Oğul Aktuna eşi kim? Oğul Aktuna ne iş yapıyor?

Oğul Aktuna kimdir? Oğul Aktuna Vikipedi? Oğul Aktuna eşi kim? Oğul Aktuna ne iş yapıyor? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Oğul Aktuna kimdir? Vikipedi? Oğul Aktuna eşi kim? Oğul Aktuna ne iş yapıyor? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Oğul Aktuna Siyasetçidir. Kendisi, 10 Aralık 1971 tarihinde İstanbul’da doğdu.

Eğitim hayatını üniversiteye kadar İstanbul’da geçiren Aktuna, sonrasında İngiltere’de 1 yıl HenleyCollege’de ekonomi eğitimi ardından da ABD’de 1990-1994 döneminde ABD’nin Oregon eyaletinde bulunan Portland Üniversitesi’nde Yönetim ve Pazarlama alanlarında çift branşta üniversite eğitimini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. Akabinde Pepsi Cola, Toprak Holding, Oyak Grubu ve Ereğli Demir Çelik firmalarında orta ve üst düzey yöneticilik pozisyonlarında bulundu.

Oğuz Aktuna 2003 yılında ABD’ye dönerek, lisans eğitimini tamamladığı Portland Üniversitesi’nde iş geliştirme alanında yüksek lisans eğitimine başlayarak okul birincisi olarak mezun oldu.

Oğuz Aktuna aynı zamanda; Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Başhekimliği, Sağlık Bakanlığı ve Devlet Bakanlığı görevlerini üstlenen Yıldırım Aktuna’nın oğlu olan Oğul Aktuna’nın annesi Türkiye’nin en önemli tiyatrocularından ve tiyatro alanındaki hocalarından Prof. Zeliha Berksoy’dur.

Sizler için bizlerde Oğul Aktuna kimdir? Vikipedi? Oğul Aktuna eşi kim? Oğul Aktuna ne iş yapıyor? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Yıldırım Aktuna kimdir? Yıldırım Aktuna nereli, mesleği ne?

Eski Sağlık Bakanı ve Bakırköy eski Belediye Başkanlığı yapan Yıldırım Aktuna oğlu Oğul Aktuna’nın adının siyaset meydanlarında duyulmasıyla gündem oldu. Hekim ve siyasetçi olan Yıldırım Aktuna Sinema ve tiyatro oyuncusu olan Zeliha Berksoy ile evlilik sürdürmüş ve tek çocukları olan Oğul Aktuna 1971 yılında doğmuştur. Siyaset hayatı kadar özel hayatıyla da konuşulan Yıldırım Aktuna Bir dönem Ajda Pekkan’la olan birlikteliğiyle de adını duyurdu. Aktuna 2007 yılında pankreas kanseri nedeniyle vefat etti.

You cannot copy content of this page