Ömer Tuna kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Eşi kimdir?

12.06.2023
A+
A-
Ömer Tuna kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Eşi kimdir?

Ömer Tuna kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Ömer Tuna kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Ömer Tuna Akademisyen, tarih profesörü, yazar. 5 Haziran 1954, Elazığ doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Elazığ’da, yüksek öğrenimini Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kelam ve İslâm Felsefesi Bölümü ile Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı’nı bitirerek tamamladı. 1980 yılında akademik hayata intisab eden Prof. Dr. Çelik 1982–1987 yılları arasında Mor Gabriel Manastırı’nda Süryanca ve Hristiyan Teolojisi üzerine eğitim aldı. Fırat Üniversitesi’nde 1990-1995 yılları arasında Yardımcı Doçent, 1995-2001 yılları arasında Doçent, 2001 – 2016 yılları arasında Celal Bayar Üniversitesi’nde Profesör ünvanıyla öğretim görevlisi olarak görev yapmıştır.

Sizler için bizlerde Ömer Tuna kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page