Önay Alpago kimdir? Önay Alpago eşi Yıldırım Alpago kimdir, nerelidir?

25.06.2023
A+
A-
Önay Alpago kimdir? Önay Alpago eşi Yıldırım Alpago kimdir, nerelidir?

Önay Alpago kimdir? Önay Alpago eşi Yıldırım Alpago kimdir, nerelidir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Önay Alpago kimdir? Önay Alpago kaç yaşında, nereli? Önay Alpago ne zaman bakandı? Hayatı ve biyografisi sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Yıldırım Alpago Önay Alpagonun eşidir. Kendisi Emekli doktordur.

ÖNAY ALPAGO 1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. SHP Karadeniz Ereğlisi İlçe Başkanlığı ile Devlet Bakanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir.CHP-SHP birleşmesinden sonra CHP Parti Meclisi üyeliğine seçilen 2008 yılında seçilen Alpago 2010 yılına kadar sürdürmüştür. 18 Aralık 2010 tarihli CHP kurultayında tekrar Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından Parti Meclisi üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca 2010 yılı sonu itibarıyla İstanbul Barosu’nca Türkiye Barolar Birliği196 delegeliğine seçilmiştir.

Sizler için bizlerde Önay Alpago kimdir? Önay Alpago kaç yaşında, nereli? Önay Alpago ne zaman bakandı? Hayatı ve biyografisi sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page