Optimal frenleme nedir? Optimal fren Balatası nasıl?

15.07.2023
A+
A-
Optimal frenleme nedir? Optimal fren Balatası nasıl?

Optimal frenleme nedir? Optimal fren Balatası nasıl?

İdeal yani optimal frenleme için Motor öne doğru basınca arka freni biraz gevşetin ve ön frendeki sıkma kuvvetinizi artırarak kilitlemeden bir önceki sıkma noktasına ulaşın. Sola dönüş yapan vasıta şu an önünüzde olsa motorunuzu dik konumda tutun ve ileriye bakar şekilde yönlendirin en ideal olan bu olarak açıklanmaktadır.

Gazı gevşeterek işe başlamalısınız. Yavaşlamak veya durmak istediğinizde gazı yavaşça motosikletin önüne doğru çevirin. Gazı bıraktığınızda motora gaz vermediğiniz için motosikletiniz doğal olarak yavaşlamaya başlayacaktır. Fren yaparken gazı kendinize doğru çevirirseniz, şanzıman ve fren balatalarınızı zorlar. Sağ ayağınızla arka frene basın. Hızınızı azaltmak istediğinizde, arka fren koluna hafifçe basmak için parmağınızı kullanın. Bunun sebebi çok fazla kuvvet uygulamamak çünkü uygularsanız arka lastiğiniz kilitlenir ve kontrolü kaybetmenize neden olabilir.


Motosiklet lastik ömrü kaç yıl? Motosiklet lastik ömrü kaç yıl?

Optimal frenleme nedir? Optimal fren Balatası nasıl? Motosiklet Lastikleri raf ömrü ne kadardır? Raf ömrü, lastiklerin nerede ve hangi koşullarda saklandığı ile ilgilidir. Güneş ışığı, sıcaklık, nem bu süreyi düşürecektir. Uygun koşullar için ortalama ömür 5 6 olarak söylenmektedir. Tabi yaptığımız kilometreye göre bu omur düşebilir. Ömrü 5000 ilan 15 bin arasında değişir kullanima göre.

You cannot copy content of this page