Özge Ulusoy kimdir nerelidir? Özge Ulusoy alevimi, sünni mi?

06.05.2023
A+
A-
Özge Ulusoy kimdir nerelidir? Özge Ulusoy alevimi, sünni mi?

Özge Ulusoy kimdir nerelidir? Özge Ulusoy alevimi, sünni mi?

Özge Ulusoy, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Ailesi İzmirli olan Özge Ulusoy, ailesinin en küçük çocuğudur.

Özge Ulusoy’un annesi Armağan Ulusoy, bir dönem Ankara’da ilçe belediye başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Özge Ulusoy’un babası Haydar Ulusoy ise emekli albaydır.

Ortaokul ve lise eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü’nde tamamlayan Ulusoy, Üniversite eğitiminin 2 yılını da burada gördükten sonra, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçiş yapmıştır.

Üniversitenin son yılında Klasik Bale Bölümüne geçen Ulusoy, bu bölümden mezun olmuştur. Eğitimine devam eden Ulusoy, 2005 yılında Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yönetimi Bölümü’nde eğitim alarak 2007 yılında buradan mezun olmuştur.

Özge Ulusoy 2001 yılında katıldığı “Elite Model Look” isimli güzellik yarışmasında 3. Olarak adından söz ettirmeye başladı.

Daha sonra 2003 yılında katıldığı Miss Turkey güzellik kraliçesi yarışmasında 2. Oldu. Ulusoy daha sonra 2003 yılında Panama’da düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti.

Mankenlik kariyerine Cengiz Abazoğlu defilesinde yer alarak başlayan Özge Ulusoy, daha sonra Uğurkan Erez ile tanışarak onun ajansına geçiş yaptı. Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu ve Gamze Saraçoğlu gibi modacılarla çalışan Ulusoy, defilelerde; Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango gibi firmaların yüzü olarak yer aldı.

2006’de Arka Sokaklar dizisinde rol alan Ulusoy, 2007’de FOX TV ekranlarında izleyiciyle buluşan Senin Uğruna dizisinde rol aldı.

2008 yılında Arka Sokaklar dizisine geri dönen Ulusoy, 2010 yılında Ateşe Yürümek adlı diziyle ekranlara geldi.

Sinema kariyerine de 2011 yılında rol aldığı film ile adım attı.

Survivor Ünlüler-Gönüllüler adlı yarışmasında Ünlüler Grubu’nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar yer alan başarılı manken, yarışmaya beşinci olarak veda etti.

Daha sonra “Bugün Ne Giysem?” isimli yarışma programında yer alan Ulusoy, burada yarışmacıları podyuma hazırladı. Özge Ulusoy, 2011 yılında Yok Böyle Dans isimli yarışma programında birincilik elde etti.

4 Haziran 2010 tarihinde Yapımcı Ferruh Taşdemir ile hayatını birleştiren Ulusoy’un evliliği uzun sürmedi. Çift, 29 Temmuz 2010 tarihinde yollarını ayırdı. Özge Ulusoy kimdir nerelidir? Özge Ulusoy alevimi, sünni mi?

You cannot copy content of this page