Özgü Delikanlı kimdir? Kaç yaşında? Gelsin Hayat Bildiği Gibi Mert kim?

27.07.2022
A+
A-
Özgü Delikanlı kimdir? Kaç yaşında? Gelsin Hayat Bildiği Gibi Mert kim?

Özgü Delikanlı kimdir? Kaç yaşında? Gelsin Hayat Bildiği Gibi Mert kim?

Özgü Delikanlı 1 Ocak 1996 Berlin doğumlu ve Oğlak burcu.
2 yıl Free University Berlin’de Hukuk okuduktan sonra şu an Bahçeşehir Üniversite’sinde Sinema Televizyon ve Psikoloji ile ÇAP yapıyor.
Türkçe, Almanca ve İngilizce olmak üzere 3 dil konuşuyor.

Oyunculuk alt yapısı Berlin’in Non Acting sınıfında Christian Wewerka yönetiminde Metod Oyunculuğu ile başladı.
İstanbul’a geldikten sonra Merve Taşkan ile Metod oyunculuğu üzerine çalışmalarına devam etti.
İkincikat’ta hem oyunculuk hem reji asistanlığı tecrübesinin ardından, MSM’deki çalışmalarıyla birlikte tiyatroya adım atmış oldu.
İbrahim Çiçek ile Craft Oyunculuk Atölyesi’nde sahne/dramaturji ve oyunculuk üzerine eğitimler aldı.

Özgü Delikanlı; Dustin Hoffman, Jon Voight, Gerard Butler, David Proval, Sharon Stone, gibi büyük oyuncuları yetiştiren ve Roman Polanski, Martin Scorsese, Sydney Pollack gibi yönetmenlerle çalışan, Actor Studio’nun son hocası olan Jack Waltzer’ın oyunculuk sınıfına audition’ı başarıyla geçerek katılmaya hak kazandı.

Metod Oyunculuğunun öncü hocalarından Jack Waltzer’ın karşısında canlı olarak audition veren Özgü Delikanlı, audition sürecinin ardından Paris ve Los Angeles sınıfına katılmaya hak kazanan ilk Türk oyuncu oldu. Avrupa ve Hollywood’un ödüllü isimlerinden oyunculuk eğitimleri aldı.

İlk oyunculuk deneyimini 2022 yılında Show TV televizyon kanalında yayınlanmakta olan Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisi ile yaşadı. Halen bu dizide Mert karakterini canlandırıyor.

Oyunculuk sektöründeki yeni isimlerden olması sebebi ile hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Daha önce oynadığı dizileri var mı diye merak edilse de henüz bir dizide oynamıştır. Özel hayatı ile ilgili fazla bilgi bulunmuyor. Boyu, kilosu, sevgilisi, aslen nereli olduğu gibi bilgileri henüz bilinmiyor. Yakışıklı oyuncu ilerleyen günlerde muhtemelen basına röportaj verecektir. Böylece kendisi hakkında daha ayrıntılı bilgiler ortaya çıkacaktır.

Özgü Delikanlı çok sık olmasa da sosyal medyada Twitter ve Instagram kullanıyor. Instagram hesabında bu yazının hazırlandığı an itibarı ile 4.365 takipçisi bulunuyor. Gelsin Hayat Bildiği Gibi dizisinde yer aldığı bölümlerin sayısı arttıkça Instagram ve Twitter hesaplarındaki takipçi sayılarının daha yüksek rakamlara ulaşması bekleniyor.
Instagram Adresi ozgudelikanl1
Twitter Adresi OzguDelikanli

You cannot copy content of this page