Pernille Kurzmann Lunden kimdir? Pernille Kurzmann Lunden gerçek mi? Pernille Kurzmann instagram?

01.05.2023
A+
A-

Danimarka’nın yeni suç-drama dizisi The Nurse, hastaları dört kez öldürmeye teşebbüs ettikten sonra on iki yıl hapis cezasına çarptırılan hemşire Christina Aistrup Hansen’i çevreleyen şok edici gerçek yaşam olaylarına dayanıyor.

Pernille Kurzmann Lunden kimdir? Pernille Kurzmann Lunden gerçek mi? Pernille Kurzmann instagram?

Pernille Kurzmann Lunden kimdir? Pernille Kurzmann Lunden gerçek mi? Pernille Kurzmann instagram?

The Nurse’ün özeti Netflix’ten alınmıştır:

Mart 2015’te bir sabah erken saatlerde, Danimarka polisi Nykøbing Falster Hastanesindeki bir hemşireden telefon alır. Yakın meslektaşının hastaları kasten öldürdüğünden şüpheleniyor ve bunun tekrar olmasından korkuyor. Kısa süre sonra, Danimarka hukuk tarihinde daha önce hiç görülmemiş bir cinayet davası ortaya çıkar. Birkaç iş arkadaşı polise hemşirenin hastaları zehirlediğinden şüphelendiklerini ve hatta bazıları birkaç yıldır bu şüpheyle ortalıkta dolaştıklarını söylüyor. The Nurse, 2017’de dört kez cinayete teşebbüsten 12 yıl hapis cezasına çarptırılan Danimarkalı hemşire Christina Aistrup Hansen’in gerçek hikayesine dayanıyor.

Danimarka’da bir hastanede yeni bir işe başlayan ve üst düzey bir hemşirenin hastalarını öldürdüğüne inanan yeni mezun hemşire Pernille Kurzmann’ı konu alıyor.

The Nurse, Kasper Barfoed’un yönettiği ve ortak yazdığı, yakında çıkacak bir Danimarka Netflix Orijinal sınırlı suç-drama dizisidir. Dorte W. Høgh, dizinin ikinci yazarıydı. Nina Leidersdorff ve Morten Kjems Hytten Juhl dizinin yapımcılığını üstlenirken, başyapımcılığını Meta Louise Foldager Sørensen üstleniyor. Dizinin arkasında Danimarkalı stüdyo SAM Productions var.

The Nurse, Kristian Corfixen’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır.

Pernille Kurzmann, halen Nykøbing Falster Hastanesinde hemşire olarak çalışmaktadır. Bugün onun adı Pernille Kurzmann Lundén.

Netflix’in The Nurse filmi, hemşire Christina Aistrup Hansen’in korkunç suçlarını gün ışığına çıkaran hemşire Pernille Kurzmann’ın gerçek hikayesine dayanıyor.

Pernille Kurzmann, tıp fakültesinden mezun olduktan sonra hastane ekibine katıldı ve kısa süre sonra Hansen ile arkadaş oldu. Netflix’e göre, Hansen hastanenin en iyisiydi.

The Nurse, 27 Nisan 2023’te dünya çapında Netflix’te yayınlanacak. The Nurse’de Danimarka’nın varoşlarında herkesin olduğu bir hastanenin duvarlarının arkasına götürülüyoruz.

Yeni dört parçalı filmde Pernille Kurzmann’ın hemşire olarak yeni işinin ilk günlerini izliyoruz. Kısa süre sonra çok önemli hemşire Christina Aistrup Hansen ile arkadaş olur.

Gösteride adı geçen diğer tüm acil servis hemşireleri o zamandan beri başka işlere geçmiş olsa da, gerçek Pernille Kurzmann hala öyle. Netflix dizisine göre Pernille Kurzmann Larsen, onunla birlikte Falster şehrine geri dönen genç bir kadındır. Evet, Pernille Kurzmann Larsen gerçek bir hemşireden uyarlanmıştır. Gerçekte Pernille, 2014 yılında Nykøbing Falster Hastanesine katıldı.

Pernille Kurzmann Larsen Şu Anda Nerede?

Pernille hâlâ, Nykøbing Falster Hastanesi’nin acil servisinde çalışıyor. Güney Danimarka. Christina’nın davasına karışması, Christina’nın tutuklanmasından sonra hayatını ciddi şekilde etkiledi. Çevresindeki insanların onu bir arkadan bıçaklayıcı olarak tanımlamasını dinlemek zorunda kaldı. Corfixen kitabında”[…] hastanede [Pernille’in] A&E Departmanından meslektaşları, onun kendilerini yapmadıkları bir şeyle suçlayabileceğinden korktukları için onunla çalışmak konusunda isteksiz olduklarını ifade ettiler,”diye yazdı. Ne yazık ki, hepsi bu değildi. Yazar,”Bazı meslektaşlar, vakayı oluşturan ilacı uygulayanın da aynı kolaylıkla Pernille olabileceği fikrini ortaya attı,”diye ekledi.

Pernille, bazı meslektaşlarının bir çocukla yürümekten korktuğunu duydu. Şırıngayı polise de şikayet edeceğini düşündükleri için acil servise gittiler. Yine de Pernille aynı hastanede çalışmaya devam etti. Sonunda Niels Lundén ile evlendi. Çift, Lolland Belediyesi’ne bağlı Maribo kasabasında yaşamaya başladı. Her ikisinin de önceki ilişkilerinden bir çocukları vardı ve onlarla birlikte yaşıyorlardı. Kısa süre sonra çiftin birlikte bir oğlu oldu. Ancak kocası Niels, hastane yönetiminin Christina’nın davasına nasıl baktığını kabul edemediği için Nykøbing Falster Hastanesinden ayrıldı.

Pernille, Corfixen’in dizinin kaynak metni haline gelen kitabı için konuştu.. “İnsanların başvurması gereken tek şeyin olası bir aşk üçgeni hakkındaki medya makaleleri olduğu bir boşlukta kaldım. Hikayemin halka açık olduğunu bilmem gerekiyor. Böylece insanlar en azından mahkemede bana sunulan buz gibi soğuk hobi dedektifi olmadığımı anlama şansına sahip olsunlar,”hemşire yazara uzun müzakerelerden sonra röportaj verme kararını anlattı.

You cannot copy content of this page