Pınar Altuğ babası kimdir? Pınar Altuğ, babası ve kardeşi kimdir?

08.11.2023
A+
A-
Pınar Altuğ babası kimdir? Pınar Altuğ, babası ve kardeşi kimdir?

Pınar Altuğ babası kimdir? Pınar Altuğ, babası ve kardeşi kimdir? Şevket Altuğ Pınar Altuğ’un babası mı? İlişkileri Var Mı? Şevket Altuğ Pınar Altuğ’un neyi olur?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Pınar Altuğ babası kimdir? Pınar Altuğ, babası ve kardeşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Pınar Altuğ, Niyazi Üçer Altuğ’un kızıdır. Yani babası Şevket Altuğ değildir. Pınar hanım 1991 yılında kaybettiği babası Niyazi Üçer Altuğ’u her ölüm yıl dönümünde duygusal mesajlar ile anmaktadır.

Şevket Altuğ Pınar Altuğ’un babası mı? İlişkileri Var Mı? Şevket Altuğ Pınar Altuğ’un neyi olur?

Hayır, Pınar’ın babası değildir Şevket Altuğ. Şevket Altuğ, 13 Mart 1943 tarihinde Bandırma, Balıkesir ilçesinde doğmuştur. Köken olarak Sürmenelidir. Şarkıcı Emre Altuğ ve oyuncu Pınar Altuğ ile sadece soyadı benzerliği dışında herhangi bir akrabalığı bulunmamaktadır.

İstanbul’a geldiğinde sadece 6 aylıktı. İlkokuldan liseye kadar olan eğitimini Galatasaray Lisesi’nde tamamladı. 1960 yılında İstanbul Üniversitesi Sinema ve Konservatuvar Bölümüne girdi ve 4 yıl süren bir eğitim aldı. Tiyatro kariyerine 1962 yılında adım attı ve 5 yıl boyunca AEG reklamlarında oynadı. İlk olarak “Seyahatname” adlı televizyon dizisinde rol aldı ve daha sonra “Perihan Abla” ile “Süper Baba” gibi projelerle tanındı. İlk sinema deneyimi 1975 yapımı “İşte Hayat” adlı filmdi. Ayrıca Perihan Abla dizisindeki Şakir ve Süper Baba dizisindeki Fiko karakterleri dışında birçok filmde rol aldı. 11 kez Altın Portakal Sinema Ödülü kazanarak Türk sinemasında önemli bir yere sahiptir.

Son olarak 2002-2003 yayın döneminde “Unutma Beni” adlı dizide bir hırsız karakterini canlandırdı. Şevket Altuğ, yazları Datça’da geçirmektedir. 1971 yılında, tiyatrocu Jale Altuğ ile evlenmiştir ve Kezban ile Kerem adında iki çocukları bulunmaktadır.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Pınar Altuğ babası kimdir? Pınar Altuğ, babası ve kardeşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page