prof dr Kürşad Zorlu kimdir? Kürşad Zorlu eşi kimdir? Kürşat Zorlu kimdir?

02.05.2023
A+
A-
prof dr Kürşad Zorlu kimdir? Kürşad Zorlu eşi kimdir? Kürşat Zorlu kimdir?

prof dr Kürşad Zorlu kimdir? Kürşad Zorlu eşi kimdir? Kürşat Zorlu kimdir?

Kürşad Zorlu 9 Nisan 1977 tarihinde Yozgat’ın Yerköy ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini memleketi Yerköy’de tamamlamış, ardından 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Aynı dalda yüksek lisansını yapmıştır.

2009 yılında “Örgütlerin Demokratik Yönetim Sürecinde Karşılaştığı Sorunlar ve Bir Uygulama” adlı tezi ile doktora derecesi almıştır. 19 Ekim 2022’de yapılan grup toplantısında, Zorlu’ya rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı. Akşener, Zorlu hakkında şunları söyledi: “Zaten ailemizin bir parçasıydı, bugün ailemizin nüfusuna ismini yazdırdı. Ben ona “Dur” dedim durdu, “Gel” dedim geldi. Tekrar teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu gelişmenin ardından, Prof. Dr. Kürşad Zorlu, İyi Parti Sözcülüğüne getirildi. İYİ Parti’de 2019-2020 yıllarında parti sözcülüğü görevini, İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu yürütmüştü. Prof. Dr. Kürşad Zorlu evli ve 3 çocuk babasıdır.

Yeniçağ gazetesi ve ardından Vatan gazetesinde köşe yazarı olan Zorlu, çeşitli televizyon kanallarına yorumcu olarak katılmakta ve Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeliğini yürütmektedir. Kürşad Zorlu halen Habertürk internet sitesinde yazılar yazmaktadır. İngilizce ve Kazakça bilen Kürşad Zorlu’nun uluslararası akademik makale ve bildirilerinin yanı sıra yayınlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

Kürşad Zorlu, Siyasete atılmadan önce, Yozgat Bozok Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olarak görev yapmıştır.

You cannot copy content of this page