Prof. dr. Nejla Kurul kimdir, nerelidir? Nejla Kurul biyografi, Vikipedi?

06.06.2023
A+
A-
Prof. dr. Nejla Kurul kimdir, nerelidir? Nejla Kurul biyografi, Vikipedi?

Prof. dr. Nejla Kurul kimdir, nerelidir? Nejla Kurul biyografi, Nejla Kurul Vikipedi? Nejla Kurul kaç yaşında? Nejla Kurul eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Prof. dr. Nejla Kurul kimdir, nerelidir? Nejla Kurul biyografi, Vikipedi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

2020 yılında Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), 28-29 Kasım’daki 11. Olağan Genel Kurulu’nun ardından yeni Merkez Yürütme Kurulu görev dağılımını yaptı. Evet Genel Başkan Prof. Dr. Nejla Kurul oldu. Peki kimdir kendisi?

1963 Kayseri doğumlu olan Kurul’un çocukluğu ve ilk gençliği Eskişehir, İstanbul, Konya ve Almanya’da geçti. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Yönetimi ve Planlaması Bölümünü 1985’te bitirdi. Aynı üniversitede öğretim üyesi olarak otuz yıl çalıştı. Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası Yükseköğretim Bürosunda bir dönem çalıştı. Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi’nde çeşitli düzeylerde görevlerde bulundu ve daha sonra partiden ayrıldı. Gazetelerde ve internet haberciliği yapan mecralarda yazılar yazdı. 7 Şubat 2017 tarihinde “Barış Bildirisi” imzacısı olması nedeniyle 686 sayılı KHK ile üniversiteden ihraç edildi.

Sizler için bizlerde Prof. dr. Nejla Kurul kimdir, nerelidir? Nejla Kurul biyografi, Vikipedi? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page