Prof Hurşit Güneş kimdir, nerelidir? Hurşit Güneş eşi kimdir?

06.07.2023
A+
A-
Prof Hurşit Güneş kimdir, nerelidir? Hurşit Güneş eşi kimdir?

Prof dr Hurşit Güneş Kimdir nerelidir? Prof Hurşit Güneş kimdir, nerelidir? Hurşit Güneş eşi kimdir?

Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Prof Hurşit Güneş kimdir, nerelidir? Hurşit Güneş eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Hurşit Güneş, 23 Nisan 1957’de Ankara’da doğdu. Baba adı Turan, anne adı Nermin Solmaz’dır.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Lisans eğitimini İngiltere University of Kent at Canterbury ekonomi ve politika dalında tamamladı. Galler University of Wales’den Magister in Scientia Economica derecesini aldı. Doktorasını Boğaziçi Üniversitesinde yaptı. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümüne araştırma görevlisi olarak başladı. 1986’da Belçika’da kurulan European Economic Association’ın kurucu üyesi oldu. 1990 yılında doçent unvanını aldı ve iki meslektaşıyla AB’nin Avrupa Entegrasyonu Proje ödülünü kazandı. 49. Hükümette Başbakan Yardımcısı Ekonomi Danışmanı olarak görev yaptı. Manchester Üniversitesinde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1996’da profesör oldu. 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesine geçerek derslerine burada devam etti. Çeşitli finans kuruluşlarına danışmanlık yaptı. Birçok uluslararası şirketin Türkiye’deki Yönetim Kurulu Başkanlıklarını yürüttü.

24. Dönemde PAB Üyesi oldu. Hurşit Güneş, 24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli milletvekilidir.

Çok iyi düzeyde İngilizce, az düzeyde Fransızca bilen Güneş, bekâr ve 2 çocuk babasıdır.

Sizler için bizlerde Prof Hurşit Güneş kimdir, nerelidir? Hurşit Güneş eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page