Raife Gülru Gezer kimdir nerelidir? Gülru Gezer kaç yaşında? Gülru Gezer özgeçmiş? Vikipedi? Babası?

30.05.2023
A+
A-
Raife Gülru Gezer kimdir nerelidir? Gülru Gezer kaç yaşında? Gülru Gezer özgeçmiş? Vikipedi? Babası?

Raife Gülru Gezer kimdir nerelidir? Gülru Gezer kaç yaşında? Gülru Gezer özgeçmiş? Vikipedi? Babası? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Raife Gülru Gezer kimdir nerelidir? Gülru Gezer kaç yaşında? Gülru Gezer özgeçmiş? Vikipedi? Babası? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Kendisi Los Angeles eski Başkonsolosudur. Basında Los Angeles Başkonsolosu olarak zaman zaman yer almıştır. Rafire Gülru Gezer 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu, ardından Brugge Avrupa Koleji’nde yüksek lisans yaptı.

Rafire Gülru Gezer 2000-2002 yılları arasında NTV’nin Dış Haberler Servisi’nde Editör Yardımcısı olarak çalıştı, 2003 yılında Dışişleri Bakanlığı’na girdi. 2003-2007 yılları arasında Avrupa Birliği dairesinde, 2007-2009 yılları arasında Şam Büyükelçiliği’nde, 2009-2010 yılları arasında Türkiye’nin AB Daimi Temsilciliği’nde çalıştı.

2010 yılında merkeze dönerek 2014’e kadar Dışişleri Müsteşarı Özel Kalem Müdürü olarak görev yaptı. 2014 yılında Los Angeles’a Başkonsolos olarak atandı, 2017 yılında ise Moskova Büyükelçiliği’ne tayin oldu.

2019 yılında merkeze döndü ve son olarak Bakan Yardımcısı Özel Kalem Müdürü olarak görev aldı. 2021 yılında Dışişleri Bakanlığı’ndan ayrıldı. Gülru Gezer, TEPAV’a 2022 Eylül ayında Politika Analisti olarak katıldı. Rafire Gülru Gezer hala ekranlarda yorum yapmaktadır.

Sizler için bizlerde Raife Gülru Gezer kimdir nerelidir? Gülru Gezer kaç yaşında? Gülru Gezer özgeçmiş? Vikipedi? Babası? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page