Reha Ruhavioğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında?

15.06.2023
A+
A-
Reha Ruhavioğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında?

Reha Ruhavioğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Reha Ruhavioğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Reha Ruhavioğlu Diyarbakırlıdır. Aslen Diyarbakır nüfusuna kayıtlı ve yaşantısını da Diyarbakır’da sürdürmektedir.Reha Ruhavioğlu gazeteci, yazar, eğitimci, araştırmacı.

Medya alanında akademik çalışmalar gerçekleştiren Ruhavioğlu, ayrıca MAZLUMDER’de insan hakları çalışmalarını üstlenmektedir. Kurdish Studies Center (KSC) Sivil Toplum Örgütü (STÖ) örgütü bünyesinde de aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Kürt Çalışmaları Merkezi, Kürt toplumunun değişim ve dönüşümü anlamak ve anlaşılmasını sağlamak üzere objektif bilgi üreten bir kuruluştur. Mazlumder ve Hak İnisiyatifi başta olmak üzere sivil toplum örgütlerinin farklı kademelerinde yöneticilik yapmıştır. Kürt sorunu, bölge siyaseti, İslamî medya, medyada söylem gibi konularla ilgilenmektedir.

2010 yılından bu yana farklı kuruluşlar bünyesinde çeşitli araştırmalarda bulunmuştur. Ülkemizde yaşayanlar başta olmak üzere Kürtlerle ilgili siyasal ve sosyal araştırmalar yürüten Rawest Araştırma’nın kurucu isimlerindendir. Ekşi sözlük’te hakkında bir çok yorum bulunmaktadır. Doğum günü 18 Ekim’dir, ancak doğum yılı, doğum tarihi bilgisine ulaşılamamıştır.

Sizler için bizlerde Reha Ruhavioğlu kimdir, nerelidir? Kaç yaşında? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page