Rozerin Zeyno Hikayesi Nedir? Rozerin Zeyno Kadioglu kimdir? Rozerin zeyno aşiret?

23.04.2023
A+
A-
Rozerin Zeyno Hikayesi Nedir? Rozerin Zeyno Kadioglu kimdir? Rozerin zeyno aşiret?

Rozerin Zeyno Hikayesi Nedir? Rozerin Zeyno Kadioglu kimdir? Rozerin zeyno aşiret?

Türk Dil Kurumu’na göre aşiret, dil ve kültür bakımından benzerlik gösteren, birçok aile ve sülaleden oluşmakta olan, göçebe veyahut yerleşik tarzda yaşam süren topluluk demektir. Bunun yanı sıra aşiretin içerisinde bulunan aileler köken, din, ekonomi ya da kan bağlarıyla birbirlerine bağlı olan oymaktır. Konu hakkında Internet ortamında olan bazı bilgiler aşağıdaki gibidir. Rozerin Zeyno Hikayesi Nedir? Rozerin Zeyno Kadioglu kimdir? Rozerin zeyno aşiret? Cesur Kadıoğlu, Türkistan kökenli aşiret ağasıdır. İddiaya göre aşirette 117 soyadı taşıyan iki milyona yakın nüfus olduğu söyleniyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Eski İçişleri Bakanı Ülkü Güney, Eski Devlet Bakanı Aksay ile Yazar Abdurrahman Dilipak gibi siyasetçilerin de Kadıoğlu aşiretinden olduğu söyleniyor.

Adana’dan Rize’ye Anadolu’nun pek çok yerine yayılan Aşiret, Fettahoğluları beyliğinin 592 yıllık tarihi genellikle hikaye yoluyla, babadan oğula anlatılarak günümüze kadar geliyor. Rozerin Zeyno Hikayesi Nedir? Rozerin Zeyno Kadioglu kimdir? Rozerin zeyno aşiret?

“Kızın olsaydı peki? Adını ne koyardın?” “Rozerîn,” dedi. “Şafağın göründüğü ilk yer, tanyeri.” “Aynı zamanda güneşin batışı ve güneşin doğuşu da demek, değil mi?” “Nereden biliyorsun?” “Şafak aslında hem güneşin batışı hem de güneşin doğuşudur. İlk görünen ve son görünen ışık.” “Evet,” diye mırıldandı. “Öyle.” “Güzel isim.” “Evet, sevdiğim bir isim,” dedi. Rozerin Zeyno Kılıçhan, ailesinin özellikle de ağabeyi Ferman’ın göz bebeği. Ama bir gün delicesine gözü kapalı inandığı âşık olduğu Rumi Gerivan için tüm ailesini yakarak kaçmaya karar verirler. Kaçtıkları gece ise başına hiç tahmin etmeyeceği olayların geleceğini bilemiyordu tabi Rozerin Zeyno. O gece hiç ummadığı tanımadığı birisiyle hayatının değişeceğini bilmeyen Rozerin için zor günler başlayacaktı. Ailesine yakalanmadan önce Cesur Kadıoğlu’na yakalanmıştır Rozenin çünkü. Rozerin Zeyno Hikayesi Nedir? Rozerin Zeyno Kadioglu kimdir? Rozerin zeyno aşiret?

You cannot copy content of this page