Alparslan Bayraktar eşi kimdir? Saide Simin Mercan kimdir, nereli? instagram? Alparslan Bayraktar kaç kardeş?

05.06.2023
A+
A-
Alparslan Bayraktar eşi kimdir? Saide Simin Mercan kimdir, nereli? instagram? Alparslan Bayraktar kaç kardeş?

Alparslan Bayraktar eşi kimdir? Saide Simin Mercan kimdir, nereli? Alparslan Bayraktar kaç kardeş? Saide Simin Mercan instagram Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Alparslan Bayraktar eşi kimdir? Saide Simin Mercan kimdir, nereli? Alparslan Bayraktar kaç kardeş? Saide Simin Mercan instagram, Saide Simin Mercan Bilkent? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Alparslan Bayraktar’ın Eşi Saide Simin Mercan’dır. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak atadığı Alparslan Bayraktar’ın Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Murat Mercan’ın damadıdır. Bayraktar, 2018 yılında hayatını Türkiye’nin ABD Büyükelçisi Murat Mercan’ın kızı Saide Simin Mercan ile birleştirmiş, Bayraktar çiftinin nikah şahitliğini ise AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve o dönemki TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez yapmıştı. Çiftin nikahı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna tarafından kıyılmıştı.

Alparslan Bayraktar, lisans öğrenimini İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünde tamamladı.

Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Ekonomi Hukuku alanında ve Fletcher School of Law and Diplomacy’den Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans dereceleri alan Bayraktar, doktorasını ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Yer Sistem Bilimleri Bölümünde “enerji ekonomisi ve politikası” alanında yaptı.

2016-2018 yıllarında Bakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüten Bayraktar, 2010-2016 yıllarında Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda (EPDK) Kurul üyeliği yaptı. Kamu görevlerinden önce ise yurt içinde ve dışında özel sektörde çalıştı.

Uluslararası kuruluşlar bünyesinde enerji yönetimi ve düzenlemeleri alanında çalışmaları bulunan Bayraktar, Enerji Düzenleyicileri Konfederasyonu (ICER) ve Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA) Başkanlığı yaptı. Bayraktar halen Dünya Enerji Konseyi Türkiye Başkanlığını yürütüyor.

Sizler için bizlerde Alparslan Bayraktar eşi kimdir? Saide Simin Mercan kimdir, nereli? Alparslan Bayraktar kaç kardeş? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page