Şəmsi Səmədzadə kimdir? Nerelidir? Wikipedia, Şəmsi Səmədzadə haralıdır, video telegram

19.10.2023
A+
A-
Şəmsi Səmədzadə kimdir? Nerelidir? Wikipedia, Şəmsi Səmədzadə haralıdır, video telegram

Şəmsi Səmədzadə kimdir? Şəmsi Səmədzadə Nerelidir? Şəmsi Səmədzadə Wikipedia? Şəmsi Səmədzadə haralıdır, Şəmsi Səmədzadə video telegram Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Şəmsi Səmədzadə kimdir? Nerelidir? Wikipedia, Şəmsi Səmədzadə haralıdır, video telegram sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Bildirdiğimiz üzere ünlü iş adamı Şemsi Samadzade hakkında yayılan görüntüler sosyal medyada geniş tartışmalara yol açtı. KONKRET.az, musavat.com’a atıfta bulunarak, videodaki “Hayat” isimli masaj faaliyeti yapan diğer kişinin videolu açıklama yayınladığını bildirdi. Videonun yalan olduğunu ve videonun eski girişimcinin itibarını zedeleyecek şekilde düzenlendiğini söyledi.

Şemsi Samadzade bağımsızlığın ilk yıllarında Azerbaycan’da tanınmış bir girişimciydi. 2000 yılında 36 yaşındayken tutuklandı ve ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

Resmi olmayan bilgilere göre Şemsi Samadzade’nin eski Başsavcı Zakir Garalov’a tokat attığı gerekçesiyle bu ağır cezaya çarptırıldığı belirtiliyor. Hatta cezaevinden çıktığı gün gazetecilerle yaptığı brifingde tutuklanma nedeni olarak bu versiyonda ısrar etti.

Şemsi Samadzadeh, 1965 yılında Batı Azerbaycan’ın Goycha ilçesinin Başarkecher ilçesinde doğdu. O köy Azerbaycan’ın Kelbecer bölgesiyle sınır komşusudur. Şemsi Samadzade röportajlarında Samand Ağa’nın soyundan geldiğini söylüyor. Samand Ağa o bölgenin en nüfuzlu kişilerinden biriydi. Şemsi Samadzade o adamın oğlu değil torunudur.

Şemsi Samadoğlu’nun eski hanları, 1988 yılında Batı Azerbaycan’dan sınır dışı edildikten sonra şimdiki Göygöl ilçesinin Guşgara köyüne yerleştiler. Daha sonra Şemsi köye babasının onuruna Samadabad adını verdi. Artık köyün adı Samadabad değil.

Mülteciden sonra Şemsi Samadoğlu zengin bir adam değildi. Aslen Nahçıvanlı olup, “Spirt Miri” olarak bilinen içki fabrikasının müdürünün yanında şoför olarak çalıştı. Şemsi Samadzade yüksek öğrenim görmüştür. 3 oğlu ve 2 kızı var.

Birkaç yıl önce Şami Samadzade cezaevindeyken, “Gulp stüdyosu” programı “Rezonans”ın bir bölümünün kendisine ithaf edildiğini belirtmek gerekir.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Şəmsi Səmədzadə kimdir? Nerelidir? Wikipedia, Şəmsi Səmədzadə haralıdır, video telegram sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page