Sarah Paulson kimdir, nereli, kaç yaşında? Sarah Paulson sevgilisi?

29.04.2023
A+
A-
Sarah Paulson kimdir, nereli, kaç yaşında? Sarah Paulson sevgilisi?

Sarah Poulson kimdir, nereli, kaç yaşında?

Sarah Paulson, 17 Aralık 1974 günü Amerika Birleşik Devletleri’nin, Florida eyaletine bağlı olan Tampa’da fünyaya gözlerini açtı. Tam adı Sarah Catharine Paulson‘dır.

Annesinin adı Catharine Gordon, babasının adı ise Douglas Lyle Paulson II’dir. Rachel Paulson ve Liz Paulson adında iki kardeşi var. Çocukluğunun büyük bir kısmı Güney Tampa’da geçti. Anne ve babası, o sadece beş yaşındayken boşandı.

Lise eğitimini Manhattan Sahne Sanatları Lisesi’nde bitirdi. Daha sonra da Amerikan Dramatik Sanatlar Akademisi‘ne girdi. İlk oyunculuk deneyimini 1990 senesinde yayınlanan “Law & Order” adlı televizyon dizisiyle yaşadı. 1994 senesinde Amerikan drama dizisi “Touched by an Angel” isimli dizide oynadı.

Sarah Paulson kimdir, nereli, kaç yaşında? Sarah Paulson sevgilisi? Ayrıca 1995 yapımı “Friends at Last”, 1996 yapımı “Shaughnessy”, 2000 yapımı “Metropolis”, 2002 yapımı “Savaşa Giden Yol”, 2008 yapımı “Pretty/Handsome” (2008), 2011 yapımı “Untitled Kari Lizer Project” ve 2012 yapımı “Game Change” da dahil olmak üzere pek çok TV filminde de rol aldı.

Sarah Paulson, büyüleyici bir kişiliğe ve mükemmel oyunculuk yeteneklerine sahip bir kadındır. Cinsel yönelimi eşcinseldir. Geçmişte pek çok kadınla ilişkisi olmuştur. Paulson, 2004 yılında çıkmaya başladığı Amerikalı aktris Cherry Jones ile uzun bir ilişki yaşadı. Sarah Paulson kimdir, nereli, kaç yaşında? Sarah Paulson sevgilisi? Birkaç medya kuruluşunda ve röportajları sırasında açıkça bir ilişki içinde olduklarını itiraf ettiler. Beş yıllık bir ilişkinin ardından 2009 yılında ayrıldılar.

Amanda Peet ile çıktığına dair söylentiler de ortalıkta dolaştı. 2015 yılında Amerikalı film ve televizyon oyuncusu Holland Taylor ile romantik bir bağ kurdu. Sarah Paulson kimdir, nereli, kaç yaşında? Sarah Paulson sevgilisi?

You cannot copy content of this page