Sarallar çetesi kimdir? Sarallar kimdir, nerelidir? Saral ailesinin arkasında kim var?

14.06.2023
A+
A-
Sarallar çetesi kimdir? Sarallar kimdir, nerelidir? Saral ailesinin arkasında kim var?

Sarallar kimdir? Sarallar çete mi? Sarallar çetesi çökertildi mi? Sarallar ne yaptı? Sarallar yakalandı mı?

Temmuz 2022’de İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar’a ‘Tümör Operasyonu’ adı altında geniş çaplı 2 operasyon yapılmıştır. Operasyon yapılanlar arasında eski Beşiktaş yöneticisi ünlü iş insanı Erdal Acar, MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Şahin Gürz, şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı ve birçok Saral soyadlı örgüt mensubunun bulunduğu 169 kişi mahkemeye sevk edilmişti. Sorgulamalar 27 savcı tarafından yapılmış operasyonlarda Alaattin Saral’ın tutuklanmadığı ve firari olduğu belirtilmiştir. Bu operasyonda; Kurtlar Vadisi dizisinde Polat Alemdar kurgu karakteriyle tanınan Necati Şaşmaz, oyuncu Erkan Petekkaya, spor yorumcusu Sinan Engin ve şarkıcı Aylin Coşkun’un mağdur sıfatıyla emniyette bilgilerine başvurulmuştur. Ünlü isimler Erdal Acar tarafından kurulan racon masasında ara bulucu olaylarında mağdur oldukları belirtmişlerdir.

Sarallar’ın Trabzon Of ilçesinde aile bağı ile mensup ve taraftarları olan, İstanbul’da etkin olan bir organize suç örgütü olduğu bilinmektedir. Emniyetin 2021 verilerinde Burhanettin Saral ve Ümit Saral liderliğinde, 347 silahlı mensubu olup, Türkiye’de Alaettin Çakıcı’dan sonra en büyük ikinci organize suç örgütüdür. Grup 90’lardan 2005’e kadar Hüseyin Saral tarafından yönetildi. Hüseyin Saral’ın 2005’te öldürülmesi üzerine, günümüzde grup liderinin Burhanettin Saral’ın olduğu; Ümit Saral, İlyas Saral, Yakup Kerem Saral, Alaattin Saral, Barış Saral ve Zafer Saral’ın ise yönetici kadrosundadır. Sarallar mafya örgütü, 2004’ten günümüze kadar süren, Sedat Şahin’in lideri olduğu bir diğer Karadeniz kökenli Şahinler mafyası ile yaptıkları ölümlü çatışmalarla ünlü olan çeteye daha sonra Şirinler mafyası olarak bilinen çete de dahil oldu. Sarallar kimdir? Sarallar çete mi? Sarallar çetesi çökertildi mi? Sarallar ne yaptı? Sarallar yakalandı mı?

Sarallar çetesi kimdir? Alaattin İlyas Saral kimdir?

İstanbul’da, Sarallar olarak bilinen organize suç örgütünün lideri firari Alaattin İlyas Saral, İstanbul Havalimanı’nda yakalanarak gözaltına alındı.

You cannot copy content of this page