Şarkıcı Jale kimdir? Jale Parıltı kimdir? Kaç yaşında? Jale Parıltı Eşi kimdir?

03.06.2023
A+
A-
Şarkıcı Jale kimdir? Jale Parıltı kimdir? Kaç yaşında? Jale Parıltı Eşi kimdir?

Jale Parıltı kimdir? Kaç yaşında? Jale Parıltı Eşi kimdir? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Jale Parıltı kimdir? Kaç yaşında? Jale Parıltı Eşi kimdir? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

İstanbul İncirli’de dünyaya gelen Jale Parıltı, TRT radyosunun açmış olduğu Çocuk Ses Yarışması’na katılmış ancak başarılı olamamıştır. Daha sonra 1992-1993 yılları arasında Kral TV’nin düzenlediği karooke yarışmasına katılmıştır.

Ünlü bestekar Hüsnü Üstün’den ders almaya başlayan Jaje Parıltı, daha sonra Önder Bali ve Mehmet Kaygısız’dan şan dersleri almış ve büyük bir rastlantı sonucu ablasının tanıştığı Hilmi Topaloğlu ve Mahsun Kırmızıgül’le ilk albüm anlaşmasını yapmıştır. Vurulmuşum Ben adlı klip şarkısıyla Gönülden albümüyle müzik listerinde yerini alırken, adından da söz ettirmeye başlamıştır.

Müzik ödüllerinde aday gösterilip büyük beğeni toplamış ve ardından gelen albümlerle sanat camiasında adını sağlamlaştırmıştır. Jale Parıltı, 4. albümü Asiye, Jale Parıltı ile Damardan ve Gönül Dağıl şarkılarıyla konserlerin aranılan ismi olmuştur.

Sizler için bizlerde Jale Parıltı kimdir? Kaç yaşında? Jale Parıltı Eşi kimdir? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Uzunca bir dönemdir müzik camiasından ayrı kalan şarkıcı Jale Parıltı, herkesin yaşayabileceği sorunlarını hallettiğini ve yoluna devam kararı aldığını belirtti. Bundan sonra sorunsuz ve sadece müziğine odaklı bir kariyer planlamasıyla kaldığı yerden yürümeye başladı. Renkli dünyaya dönüşünü 5 tekli şarkı ile taçlandıran güzel yorumcu Jale parıltı, sanatçı duruşundan ödün vermeden müzik dünyasındaki yarışına start verdi. Tekli 5 şarkısında aranjör koltuğunda usta müzik adamları Erman Pekbilimli ve Göktan Varol otururken, genel müzik yönetmenliğini yine Erman Pekbilimli yaptı.

You cannot copy content of this page