Seda Demiralp Malezya? Seda Demiralp kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Seda Demiralp Selva Demiralp kardeş mi?

16.12.2022
A+
A-
Seda Demiralp Malezya? Seda Demiralp kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Seda Demiralp Selva Demiralp kardeş mi?

Seda Demiralp Malezya? Seda Demiralp kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Seda Demiralp Selva Demiralp kardeş mi?

Seda Demiralp Kimdir? Biyografi ve Hayatı

Selva Demiralp, Koç Üniversitesi’nde Ekonomi Profesörü ve Koç Üniversitesi-TÜSİAD Ekonomik Araştırmalar Forumu Direktörüdür.

2000-2005 yılları arasında Merkez Bankası’nda iktisatçı olarak görev yaptıktan sonra Koç Üniversitesi İktisat bölümüne katıldı.

2013’ten 2019’a kadar Milliyet’e ( Türkiye’nin önde gelen gazetelerinden biri) haftalık makaleler yazdı.

Halen BBC Turkish News için yazmaktadır. Demiralp, geçtiğimiz on yıl içinde, aralarında Federal Rezerv, Avrupa Merkez Bankası ve Türkiye Merkez Bankası’nın da bulunduğu çeşitli merkez bankalarıyla kapsamlı etkileşimler yaşamıştır.

ECB’de danışman olarak çalıştı. Demiralp, Avrupa Komisyonu da dahil olmak üzere para politikası üzerine yaptığı araştırmalardan dolayı son derece rekabetçi hibeler aldı ‘ s Uluslararası Outgoing Fellowship (IOF) ve Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından çok sayıda hibe.

Demiralp’ın araştırması önde gelen ekonomi dergilerinde yayınlandı.

Türkiye ekonomisi hakkındaki görüşleri The Wall Street Journal , The New York Times , The Financial Times , Reuters ve The Associated Press’te yer almaktadır.

En çok konuşulan Malezya konusu;

Malezya 2018 seçimlerinde 60 yıllık Barizan Nasyonal (BN) iktidarına karşı zafer kazanan ve BN’den kopma eski bir siyasetçi olan Mahathir Muhammed liderliğinde bir araya gelen muhalefet ittikafının (Pakatan Harapan) seçim stratejileri, içinde Türkiye için pek çok ders barındırıyor.

Selva Demiralp Kimdir? Biyografi ve Hayatı

1973 yılı doğumludur. Ulusal ve uluslar arası platformlarda başarıları dilden dile dolaşan Prof. Dr. Selva Demiralp yurtiçi ve yurtdışındaki seçkin üniversitelerde direktör, danışman, konuşmacı, öğretim üyesi, ekonomi yorumcusu gibi farklı ve önemli alanlarda görev yaparak ismini kısa sürede duyurmayı başarmış önemli kişilerden biridir.

Avrupa Merkez Bankası Danışmanlığı, Koç Üniversitesi Yardımcı Doçent (2005-2008), Koç Üniversitesi Doçent (2008-2017), Koç Üniversitesi Profesör (2017’den beri devam ediyor), CNN ve Bloomberg kanallarının ekonomi yorumcusu görevlerini üstlenmiş ve bu görevlerini başarıyla tamamlamıştır.

Güncel ekonomi, dolar, enflasyon gibi konularda hemen her platformda yer alan Prof. Dr. Selva Demiralp Türkiye’nin sayılı ve kaliteli makro iktisatçılarının arasında yer alır.

Yıllar içinde Amerika, Avrupa ve Türkiye’nin merkez bankalarında diğer iktisatçılarla birlikte makro iktisat ve para politikaları çok ciddi çalışmaları yürütmüştür ve adını yazdırmıştır.

Makaleleri ile Türkiye’nin ekonomisi anlamında hangi sektörlerin birbirini etkilediğini ve değiştirdiğini yayınladığı makalelerde açıkça göstermiştir.

Başarılarından ötürü kendisi dünyanın dört bir yanında önemli kurum ve üniversitelerde konferanslara katılmakta, ders vermekte ve seminer düzenlenmektedir. Her seminerine ciddi katılım olması, fikirlerinin de önemine yönelik bir ipucu oluşturmaktadır.

You cannot copy content of this page