Şehsuvar Sami kimdir, kısaca? Şehsuvar Sami gerçek mi? Ester Dauphin vikipedi?

08.01.2024
A+
A-
Şehsuvar Sami kimdir, kısaca? Şehsuvar Sami gerçek mi? Ester Dauphin vikipedi?

Şehsuvar Sami kimdir? Şehsuvar Sami kimdir kısaca? Şehsuvar Sami gerçek mi? Ester Dauphin vikipedi? Şehsuvar Sami ve Ester? Şehsuvar Sami İttihat ve Terakki? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Şehsuvar Sami kimdir, kısaca? Şehsuvar Sami gerçek mi? Ester Dauphin vikipedi? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyurun vip bilgiler sizlerle.

Bilindiği üzere Ahmet Ümit’in ilk tarihi romanı “Elveda Güzel Vatanım”, bir aşk hikâyesi üzerinden İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin 1906-1926 arasındaki döneminde yaşananları anlatıyor. İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin 1906-1926 arasındaki döneminde yaşananları anlatıyor.

Yazar olmak isteyen ve aşık olduğu şair Ester ile yerleşmek üzere Fransa’ya gitmek üzereyken devrim rüzgarına kapılan Selanikli genç Şehsuvar Sami’nin kaderi bütünüyle değişir. Tam bir çöküş yaşayan Osmanlı İmparatorluğu’nda giderek örgütün ön saflarda yer alan bir neferine, fedaisine hatta tetikçisine dönüşen bu genç Osmanlı hayatının son yirmi yılını, ideallerini, üye olduğu cemiyetteki inanılmaz dönüşümü ve insanlığı sorgular.

Sizler için bizlerde en net bilginin kaynağı olarak Şehsuvar Sami kimdir? Şehsuvar Sami kimdir kısaca? Şehsuvar Sami gerçek mi? Ester Dauphin vikipedi? Şehsuvar Sami ve Ester? Şehsuvar Sami İttihat ve Terakki? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Romanın kahramanı Şehsuvar Sami, Selanikli bir gençtir. Aslında gelecek vaat eden bir yazardır ancak Fransız İhtilali’nin de sloganı olan özgürlük, eşitlik, kardeşlik umuduyla İttihat ve Terakki Cemiyeti’ne katılır.

Sevgilisi Ester ise bu kararından dolayı Şehsuvar Sami’ye çok kızar. Ester, Şehsuvar ile birlikte Paris’e gitmek istemektedir. İki sevgilinin yolları bu nedenle ayrılacak ancak Şehsuvar, Ester’i hiç unutmayacaktır. Şehsuvar Sami, kendi evinden ayrılıp Pera Palas’ta kalmaya başlar. “Tutuklanırsam birileri beni görsün, öldürülürsem birileri fark etsin diye. Ölmeyi göze aldım ama onursuzca olmasın istiyorum bu iş” der. Yeni hükümete belli bir mesafede durmaktadır.

Belki de Cemiyet’ten pek çok dostunun idam edilmesi veya intihar süsü ile ortadan kaldırılması bu mesafeli duruşta etkilidir.

You cannot copy content of this page