Selahattin Demirtaş nasıl tweet atıyor? Selahattin Demirtaş kaç yıl Ceza aldı?

28.05.2023
A+
A-
Selahattin Demirtaş nasıl tweet atıyor? Selahattin Demirtaş kaç yıl Ceza aldı?

Selahattin Demirtaş nasıl tweet atıyor? Selahattin Demirtaş kaç yıl Ceza aldı? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Selahattin Demirtaş nasıl tweet atıyor? Selahattin Demirtaş kaç yıl Ceza aldı? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu yargılandığı davada yaptığı savunmada dönemin Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman’a “hukuk önünde hesaplaşacağız” dediği gerekçesiyle “Terörle mücadelede görev almış kamu görevlisini hedef gösterme” suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Tutuklandıktan 10 ay sonra Twitter’daki @hdpdemirtas hesabından “Mutlaka kazanacağız” paylaşımında bulunan Demirtaş’ın hücresi aranmış, Demirtaş bu durumu şu esprili tweet’leriyle takipçilerine anlatmıştı:

Merhaba arkadaşlar. Bu twitleri cezaevinden atmıyorum. Dışarıdan atılıyor twitler…

Zaten biliyoruz demeyin çünkü bunu bilmeyenler var Ankara’da. Hesabımdan twit atılınca cezaevi odamızda rutin dışı twit araması yapıldı…

Cezaevi personelini de zan altında bırakan bu trajikomik hükümet aklını çok da yadırgamıyorum artık. Twitter’ın kuşundan bile korkuyorsanız, darı ekmeyin o zaman…

Odada twit bulunamadı doğal olarak. Çay için kettle vardı sadece, ondan da twit atılamayacağına kanaat getirildi.

Demirtaş Twitter hesabını bizzat kendisi yönetiyor ve tweet’lerini kelime kelime avukatlarına iletiyor. Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın seçim kampanyası boyunca Twitter’ı yine etkin biçimde kullanacağı belirtiliyor.

Sizler için bizlerde Selahattin Demirtaş nasıl tweet atıyor? Selahattin Demirtaş kaç yıl Ceza aldı? sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page