Selahattin Genli kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

04.06.2023
A+
A-
Selahattin Genli kimdir? Nerelidir? Kaç yaşında?

Çocukluğunda elektrik akımına kapılarak 2 kolunu ve bir bacağını kaybeden Selahattin Genli, kollarının ucuna yaptırdığı özel aparatları kullanarak imal ettiği maket evleri dünyanın çeşitli ülkelerinde sergilemek istiyor.

Selahattin Genli kimdir? Selahattin Genli kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Soruları Arama motorlarında ve bilgivip.com adresinde merak ile araştırılmaya devam ediyor. Bizlerde (bilgivip.com) sizin için Selahattin Genli kimdir? Selahattin Genli kaç yaşında, nereli, mesleği ne? sorularının yanıtlarını araştırıp derledik, buyrun vip bilgiler sizlerle.

Çocukluğunda elektrik akımına kapılarak 2 kolunu ve bir bacağını kaybeden Selahattin Genli, kollarının ucuna yaptırdığı özel aparatları kullanarak imal ettiği maket evleri dünyanın çeşitli ülkelerinde sergilemek istiyor.Elektrik tesisatı döşerken elektrik akımına kapılan Genli, 1974 yılında 13 yaşındayken 2 elini ve bir bacağını kaybetti.

Sonraki süreçte hayattan kopmayan Genli, yaptırdığı özel aparatlarla bateri çalıp, ahşaptan maket evler üreterek yaşamını sürdürüyor. Genli, yaptığı maket evleri sergilemek için birçok şehirde sergi açan Genli, eserlerini artık dünyanın çeşitli ülkelerinde insanların beğenisine sunmak istiyor.

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde evinin çatısında kurduğu 5 metrekarelik atölyesinde maket evler yapan 55 yaşındaki Genli, geçirdiği kaza sonrası hayatı sevmeyi bırakmadığını ifade ederek, bu nedenle elindeki imkânlarla mutlu olmayı tercih ettiğini kaydetti.

Genli, gençlik yıllarında bateri çalmayı öğrendiğini ve 25 yıl bu işle uğraştığını dile getirerek, “Müzisyenlik yorucu bir iş. Maket ev yapmak da yorucu ama ben bu işte karar kıldım. 1986’da maket ev yapmaya başladım. Hem bateri çalıp hem de maket ev yapıyordum. Müzikten ayrı kalan vaktimi boş durmama adına önce kartondan şablon yapmaya başladım. Sonra maket ev yapmaya döndüm. Şu anda ortalama 8-15 günde bir maket ev yapabiliyorum.” şeklinde konuştu.

Sizler için bizlerde Selahattin Genli kimdir? Selahattin Genli kaç yaşında, nereli, mesleği ne?sorularını yanıtlamaya çalıştık. Bizi takip etmeye devam ediniz.

You cannot copy content of this page